Radost z čerstvě otevřených zahrádek tento týden trochu kazí počasí. Pokrmy se z talířů v posledních těžkých měsících přesunuly do krabiček, pivo do PET lahví a káva do kelímku. Společně se snažíme adaptovat na stávající podmínky. Zeptali jsme se, jak zvládají tato omezení brněnské podniky, na co se nejvíce těší a zda jim tato nevítaná zkušenost přinesla něco nového. Rádi podpoříme alespoň podobnou mediální formou i váš podnik, máte-li zájem, neváhejte se ozvat.

Foto: Pocket media/Ivo Dvořák
La Bouchée

V La Bouchée se nikdy nevzdáváme. Od počátku vládních opatření se mohou hosté zastavit k našemu okénku pro čerstvě připravené teplé jídlo s sebou (nyní k němu nabízíme i vlastní rozvoz až domů nebo do kanceláře). Cokoli z naší nabídky se dá snadno objednat i přes aplikaci Nesnězeno, jsme také na Woltu. Odstartovali jsme spolupráci s Rohlík Bistro, na kterém najdete naše jídla uvařená z farmářských surovin, šokově zachlazená a zabalená pro pohodlné ohřátí doma. Také je možné zajít k nám na Jakubák pro lahůdky, jako jsou sendviče, paštiky, saláty nebo vína.

La Bouchée Gril
Běhounská 18, Brno
www.labouchee.cz

Lokál U Caipla

V Lokálu U Caipla máme otevřené výdejové okno. Naše jídla rozváží Wolt a nově jsme se zapojili do spolupráce s Rohlík Bistro. Jsme rádi, že můžeme našim hostům vařit čerstvé jídlo s sebou. Nejvíc se těšíme, až si budeme moci s hosty popovídat přímo u stolu a připít si čepovaným pivem přímo ze skla.

Lokál u Caipla
Kozí 3, Brno
www.lokal-ucaipla.ambi.cz

Foto: Pocket media/Ivo Dvořák
Būcheck Food Truck

Situaci zvládáme výjimečně dobře. Ze začátku jsme netušili, jak to bude, a bylo pro nás nejdůležitější zajistit naše zaměstnance a pokrýt náklady. Zuzina udělala web i e-shop. Vymysleli jsme nová jídla v perfektní kvalitě a hezky zabaleno jsme začali rozvážet. Tahle nová příležitost se rozběhla tak dobře, že s rozvozem budeme pokračovat i po návratu do normálního provozu na Zelňáku. Už se těšíme na lidi a společnou atmosféru. Nevnímáme tuhle dobu jako před krizí, během krize a po krizi. Je to, jak to je, my se jen přizpůsobíme a jedeme dál.

Būcheck Food Truck
Zelný trh 18, Brno
www.fb.com/bucheckbrno

Cukrářství Martinák

Současnou situaci zvládáme možná až lehce nad naše očekávání, protože náš provoz nebyl zas tak markantně omezen jako u mnoha kaváren a restaurací. Fungujeme přes výdejní okénko a taky jsme se více zaměřili na rozvoz. Těšíme se samozřejmě na to, až k nám budou moci zákazníci zase normálně přijít bez postávání ve frontě na ulici.

Cukrářství Martinák
Veveří 14, Brno
www.cukrarstvimartinak.cz

Foto: Pocket media/Ivo Dvořák
Café Mezzanine

Po prvních 14 dnech, kdy jsme byli všichni vystrašení z opatření, která vláda přijala, jsme se rozhodli otevřít okno dokořán a p(r)odávat našim věrným zákazníkům kávu. Byli jsme příjemně překvapeni pozitivní odezvou, finančně jsme sice jen zhruba na 10 % standardní tržby, na druhou stranu držíme partu, a to se počítá. Díky současnému stavu jsme si uvědomili, že bychom se měli soustředit na to, co umíme nejlíp, což je káva.

Café Mezzanine
Údolní 15, Brno
www.cafe-mezzanine.cz

Rebelbean Vlněna

Zavření našich kaváren bylo bolestivé. Vymýšleli jsme, jak se dostat zpět k zákazníkům a jak dát našim lidem práci. Otevřeli jsme okýnko v Jundrově, začali jsme vařit a také rozvážet obědy a minulý týden jsme udělali e-shop naší kavárny ve Vlněně a převedli ji celou do on-line režimu. Jsme obklopeni skvělými lidmi, máme tým, jenž drží při sobě a maximálně podporuje firmu samotnou. A stejně tak úžasní jsou naši zákazníci, bez kterých bychom tuto těžkou zkoušku nezvládli. Děkujeme.

Rebelbean Vlněna
Přízova 5, Brno
www.rebelbean.cz

Foto: Pocket media/Ivo Dvořák

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne