Těšit se můžete na historické autobusy, osobní i vojenské automobily. Foto: Technické muzeum

Vozy z historických sbírek Technického muzea v Brně vyjedou v sobotu 16. května od 14.00 z náměstí Svobody. Mimořádná akce s názvem „Muzeum v pohybu aneb potěšení pro kolemjdoucí“ má pomoci vrátit život do ulic města.

​Celkem 26 vozů bude projíždět trasou: nám. Svobody – Masarykova – Nádražní – Benešova – Malinovského nám. – Rooseveltova – Rašínova – nám. Svobody a opět přes Nádražní – Husovu – Joštovu – Rašínovu na nám. Svobody. Trať tvoří pomyslná osmička a vozidla po ní budou projíždět bez zastávky do 16.00. Akce zároveň připomene letošní 90. výročí provozu autobusů městské hromadné dopravy v Brně a také Den muzeí.

„Touto jízdou chceme nejen zpříjemnit sobotní odpoledne kolemjdoucím, ale také pozvat veřejnost do znovuotevřeného Technického muzea v Brně,“ říká jeho ředitel Ivo Štěpánek.

Kolonu vytvoří historická kolová vozidla ze tří sbírek Technického muzea v Brně. Osobní automobily zastoupí například Z 4, malý osobní automobil vyráběný v letech 1933–1935, z vojenského vozového parku muzea to budou například různé typy V3S. Mezi autobusy se objeví Škoda 706 RO (rok výroby 1947) s přívěsem Karosa B 40, dvounápravový autobus Praga RND a další.