Ze spolumajitele grafického studia se stal výrobcem čokolády sbírající světová ocenění. Inspiroval se čokoládou domorodců z Guatemaly, svůj produkt z Brna posílá na všechny světové strany. Tajemství podle něj tkví v těch nejkvalitnějších kakaových bobech.

V čem je vaše čokoládovna unikátní?

Pracujeme přímo s farmáři nebo fermentačními stanicemi a nakupujeme od nich to nejlepší kakao na trhu, jaké můžeme sehnat. Zároveň v naší čokoládě nenajdete žádné přidané tuky, aromata nebo jiné zastírače chuti. Jde nám o čistou chuť té nejkvalitnější čokolády.

Lze ve vašich podmínkách a s udržením kvality konkurovat velkovýrobcům?

Je to jiný trh, nechceme konkurovat velkovýrobcům, my přicházíme s podstatně odlišným produktem a radikálně jinou filozofií. Naším cílem je přinášet a dělat dobro. Tvořit dobrý produkt, dělat radost našim zákazníkům, a tím přinášet více peněz do regionu, kde kakaové boby nakupujeme.

Pochutnáváte si na vaší čokoládě i mimo práci nebo jste jí už za dobu podnikání „přejedený“?

Naši čokoládu ochutnávám každý den a v poslední době jsem na ní asi ještě více závislý než dříve. Ochutnávám i čokolády od jiných výrobců, snažíme se neustále vzdělávat, ale vždy se rád vrátím k té naší.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne