Opatření spojená s epidemií koronaviru se vztahují na každého. Foto: MZM

Přestože dveře Moravského zemského muzea jsou kvůli opatřením vlády zavřené, muzeum zůstává otevřeno alespoň ve své virtuální podobě. Denně jsou pro vás připravena ohlédnutí, vzpomínky, reportáže, dokumenty či nové nadějné plány.

Důležitou zprávou je také to, že se podařilo prodloužit trvání aktuálních výstav, aby bylo možné je navštívit i po znovuotevření muzeí. Až do ledna příštího roku bude k vidění výstava o Sekorovi. Do září se podařilo prodloužit výstavu Jako růže. Móda zrcadlem doby. A alespoň do půlky června potrvá výstava řádů a vyznamenání ze Španělska. Na webu muzea najdete každý den novou zajímavost pro děti i dospělé. Čekají zde na vás třeba zábavné pracovní listy k výstavě Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce. A to i s komiksovým příběhem Jak Ferda nechal nakopnout toho druhého. Jsou tu pro vás také internetové náhradní programy místo akcí, jejichž konání zhatil koronavirus.

Nejinak je tomu na Facebooku, kde mů-žete soutěžit o vstupenku do muzea. Soutěž Z truhly pokladů Moravského zemského muzea představuje každý týden jeden zajímavý a trochu tajuplný exponát. Vždy v pondělí do 10.00 hodin se na facebookovém profilu MZM objeví obrázek, který bude předmětem vašeho bádání. Vaším úkolem je odpovědět, co je na obrázku a z jakého oddělení MZM tento exponát pochází. Své odpovědi na obě otázky zašlete do pátečních 10 hodin téhož týdne skrze zprávu na Facebooku muzea spolu s vaším e-mai-lem. Vyhrává ten, kdo jako první nejlépe odpoví na obě otázky. Další podrobnosti o soutěži najdete na webu i Facebooku muzea.

Moravské zemské muzeum

Zelný trh 6, Brno

www.mzm.cz/zavrene-muzeum-neni -spici-muzeum

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne