Studie čtenáře, pravděpodobně autoportrét, je perokresbou vytvořenou Friedrichem von Amerlingem. Amerling je stěžejním umělcem expozice Brno předměstí Vídně. Foto: Moravská galerie

… musí galerie k Mohamedovi domů. Nebo k vám. Sedět si v obýváku v křesle s notebookem na klíně a přitom procházet Moravské zemské muzeum, pak to vzít přes Špilberk a skončit v Muzeu romské kultury? Doba koronavirová přináší veskrze zvláštní zážitky.

Umění si vždycky najde cestu. Ať je to jakkoli neobvyklé, buďme rádi, že nejsme odříznuti od výstavních síní docela. Muzeum romské kultury svůj on-line program nazvalo přímo „Muzeum u vás doma“, kromě virtuální prohlídky vás kulturně obohatí i pomocí koncertů, kvízů a další zábavy. Výstavy na Špilberku i hrad samotný si, podobně jako prostory Moravského zemského muzea s jejich výstavami, můžeme prohlédnout ve 3D na svém monitoru. Slyšeli jste už o #moravskagaleriedoma? Pod tímto heslem a potažmo i hashtagem vás Moravská galerie zásobuje on-line aktivitami pro děti i pro dospělé. Prohlídky sbírek muzea, videa, pracovní listy a rozhovory, ukázky z knih a publikací, podcasty… Virtuálně se můžete podívat i do atomového krytu 10-Z pod Špilberkem nebo všech provozů Muzea Brněnska, aktivity a zábavu na doma inspirovanou pravidelnými programy pro rodiče s dětmi vily Löw-Beer v Brně naleznete na facebookové stránce Vila dětem. Díky odborníkům z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity na YouTube kanálu Heraldická procházka Brnem poznáte erby, které jsou v našem městě k vidění. A nebo vezměte do ruky štětec, který jste tak dlouho nechali odpočívat, a využijte dlouhé večery i odpoledne bez návštěvy galerií a muzeí k vlastnímu uměleckému vyjádření. My, co umíme namalovat jen obrys psa z profilu a schodiště dvěma tahy, zůstaneme u on-line programů.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne