Cyklistická sezóna je tu. Slunečné jarní počasí v kombinaci s vyššími teplotami láká do přírody. V současné době je kolo vítaným dopravním a především výletním prostředkem. Pojďme si tedy ukázat, kam se s námi můžete vypravit na cyklovýlety. Trasy jsou vhodné pro kola do terénu. Od trekingových až po horská. Připravili jsme pro vás stezky okolo Brna do 30 km. Cesty jsme vybírali tak, abychom se co nejvíce vyhnuli jízdě po silnici nebo jeli  po méně frekventovaných silnicích. V okolí navržených tras jsou také občerstvovny a „okýnka“, která zajistí dostatečný pitný režim. Nezapomeňte, samozřejmostí je jízda s cyklistickou přilbou. Tak hurá na kolo!

Více o cyklovýletech najdete na webu autorů tohoto článku:

killthetrail.cz/cyklovylety

 

 

Kolem Velké Baby

Trasa začíná v Králově Poli u nádraží. Podél říčky Ponávky dojedeme do Mokré Hory, dále pokračujeme po červené turistické značce do Lelekovic. Odtud po cyklotrase pěknou lesní cestou přes Podlesí. Poté zamíříme do města Kuřim a pokračujeme do Moravských Knínic. Zde odbočíme na Jinačovice a z Jinačovic podél Mnišího potoka mírným klesáním po lesní pěšině dojedeme až pod brněnskou ZOO. Délka této trasy je 28 km. Náročnost střední. 

Celá trasa: mapy.cz/s/kogomanela 

 

Podél říčky Bobravy

Trasa začíná ve St. Lískovci pod dálnicí. Po cyklotrase dojedeme přes Ostopovice a Střelice až do údolí říčky Bobravy. Zde odbočíme doleva na Radostice a hned na začátku Radostic opět doleva. Odtud po příjemné polní cestě sledujeme modrou turistickou značku. Po cestě mineme bývalé mlýny a pokračujeme až do Želešic. Odtud jedeme po cyklotrase kolem Olympie až do Modřic k soutoku Svratky a Svitavy. Délka trasy 30 km. Náročnost lehká. 

Celá trasa: mapy.cz/s/kolelepave

Přes dvě studánky na přehradu 

Začínáme v Novém Lískovci na Koniklecové. Vystoupáme do Kohoutovic, které objedeme po zelené turistické značce. Projedeme oborou Holedná a po nové cyklostezce se přes Žebětín dostaneme k Helenčině studánce. Přes Ríšovu studánku dojedeme až k hradu Veveří, kde přejedeme lávku a po druhé straně přehrady dojedeme až na hráz přehrady. Délka trasy 25 km. Náročnost vyšší. 

Celá trasa:  mapy.cz/s/halodudoba 

Přes naučnou stezku na konečnou

Tento výlet startujeme na Lesné u pumptracku (skate park). Vyjedeme do Soběšic a kolem rozhledny se dostaneme na začátek naučné turistické stezky, která využívá červenou barvu. Tu sledujeme až do Útěchova. Odsud sjedeme podél Útěchovského potoka až k řece Svitavě. Přes Bílovice dojedeme po pravé straně řeky na konečnou tramvaje v Obřanech. Délka trasy je 24 km. Náročnost lehká. 

Celá trasa:   https://mapy.cz/s/pejehokore

V dalších dílech si představíme výlety, které začínají vlakovým přesunem do vzdálenějších míst od Brna. Návrat domů bude na kole.