V Městském divadle Brno i na dalších brněnských scénách se také zkouší. Ovšem za přísných hygienických podmínek. Foto: MdB

Ptal se mě pán při rouškové diskuzi o těžké situaci umělců: „A kde na těch internetech to divadlo je?“ Zvláště díky sociálním sítím jsme nepřišli o naše oblíbené herce a scény v těchto měsících úplně. Podíváme se, která divadla vás v domovech potěší alespoň on-line programem.

Díky facebookových stránkám Divadla Radost si mnozí rodičové, unaveni vymýšlením aktivit pro své děti, mohou dát alespoň na chvíli pohov. Divadlo Radost totiž několikrát týdně čte dětem, zpívá dětem a tvoří s dětmi. V Divadle Bolka Polívky si místní principál každý pátek povídá před facebookovým publikem s hosty, středeční večery nás pak téměř po celou dobu karantény baví Čtení ke kafi hereček divadla MALÉhRY, které se aktuálně přesouvá do formy natáčených podcastů. Herci Divadla Husa na provázku nám pravidelně přes FB předčítají Dekameron (ještě že má tolik kapitol!), v dubnu také divadlo spustilo vlastní podcastový kanál s názvem PRVZK_PODCAST plný audiorozhovorů se zajímavými osobnostmi. HaDivadlo nás zásobuje pravidelnými kulturními tipy kolektivu a hostů HaDivadla, fotkami, videi i dalšími drobnostmi, díky kterým s ním můžeme zůstat v kontaktu. Městské divadlo Brno uvolňuje na YouTube záznamy celých her, jimiž si můžete zpříjemnit dlouhé večery, podobné záznamy najdete i na YouTube kanálu Divadla Barka. Národní divadlo Brno zůstává ve styku se svými fanoušky mimo jiné pomocí natáčení videí s útržky her i zajímavostmi o svých budovách i práci. Tak ty internety a fejsbuky pořádně sledujte, určitě toho objevíte mnohem více.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne