Národní divadlo Brno chce uvést všechny naplánované premiéry. Foto: NdB

Co dělá personál Národního divadla Brno, když se nemohou hrát představení? A nepřijdou diváci o premiéry, které byly v plánu? Povídali jsme si s ředitelem divadla Martinem Glaserem.

Divadla jsou dočasně uzavřená. Jak trávíte vy a vaši kolegové čas?

Je to velmi různé. Dílny běží dál na 100 % výkonu, kolegové z jevištní techniky mají za sebou technické zkoušky chystaných premiér, v činohře se dál zkouší, i když s rouškami. Na návrat z domácí přípravy se pomalu chystají i další kolegové z opery a z baletu. Vedení divadla i jednotlivých souborů pracuje ještě intenzivněji než kdy dříve – kromě řešení nečekaných provozních problémů, které nová situace přináší, připravujeme několik variant plánů, jak zase celé divadlo uvést do chodu a otevřít divákům. A jak maximálně snížit škody, které zákaz divadelních představení napáchá..

Jakým způsobem mohou lidé podpořit Národní divadlo Brno?

Pomůže, když se co nejdříve po otevření divadel diváci vrátí a budou k nám pravidelně chodit jako před zákazem hrát divadlo. A největší pomoc by nám diváci poskytli, kdyby si zakoupili předplatné na celou sezónu – ať už některý z připravených balíčků přímo na pokladně divadla, která už bude v květnu fungovat, nebo si po zveřejnění hracích plánů na příští sezónu sestavili sami své FlexiAbo on-line na našich stránkách.

Na jaké premiéry a akce se můžeme těšit, až se situace uklidní?

My chceme uvést všechny premiéry, které zbývaly do konce sezóny, protože už jsme je měli buď kompletně vyrobe-né, nebo byl nakoupený materiál. Diváci nepřijdou ani o operní Řecké pašije, baletní Radio and Juliet nebo činoher-ního Lilioma a Velmi, velmi, velmi temný příběh. Naším cílem bude i připravit celou sezónu 20/21 podle ohlášených plánů. Pokud nastanou ze strany města rozpočtové restrikce, tak razantně ome-zíme podzimní program, v krajní variantě bychom po prázdninách roku 2021 už neuvedli žádnou premiéru.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne