V Brně výzvu koordinuje Nadace Partnerství díky podpoře Magistrátu města Brna a firmě Thermo Fisher Scientific. Foto: archiv pořadatele
Vyměňte alespoň na měsíc auto za kolo nebo chůzi a prospějte tak životnímu prostředí i vlastnímu tělu! Tak vyzývá letos Nadace Partnerství účastníky akce Do práce na kole, kterou podporuje více než 49 měst v celé České republice včetně Brna.

Vedle zlepšení kondice a radosti z pohybu mohou lidé pomoci zlepšovat i cyklistickou infrastrukturu ve městech díky anonymním datům o svých cestách. V roce 2019 přilákala výzva Do práce na kole celorepublikově na 20 000 účastníků z 2 660 firem. V samotném Brně si cyklistická tradice drží vysokou laťku a v mnohém překonala svého pražského rivala. V loňském ročníku jsme registrovali 3 350 účastníků a 400 firem. A jak se vyvíjel zájem po spuštění registrací 1. března 2020? „Jen během prvních 14 dnů se zapsala polovina všech loňských brněnských firem a téměř 1 000 účastníků,“ uvádí koordinátorka Hana Rárová. Sestavit tým ale můžete i s rodinou či kamarády až do 30. dubna.

Přidejte se k cyklo jízdě i vy. Foto: Jakub Kris

Pro účastníky bývají během května připravené různé společenské akce, třešničkou na dortu pak bývá vyhlášení s předáním cen. Prioritou letošního ročníku ale pravděpodobně nebude organizace velkolepých akcí a večírků. „Naopak bychom chtěli vytvořit akci, která propojuje lidi napříč republikou a vyzývá ke zdravé formě pohybu. A také v době, kdy se většina jiných akcí ruší, rádi přinášíme něco, z čeho lze mít radost,“ sděluje Rárová. Lidé si tak budou moci vedle cest do zaměstnání zapisovat do osobního výkonu také cesty do přírody nebo výlety.

www.dopracenakole.cz
www.fb.com/Do práce na kole – Brno

 Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne