Kluci z brněnské streetwearové značky Cult of the road přestavěli jejich obchod na Pekařské na punkovou šicí dílnu, ve které vyrábí látkové roušky. Zatím šijí hlavně pro kamarády, blízké a věrné zákazníky, ale není problém si u nich náustenku objednat. Roušky dělají  přímo z jejich triček, tedy z biobavlny a část je z bio bambusovýho úpletu. Kdybyste si chtěli objenat svoji Cult of the road roušky a zároveň rádi podpořili tenhle lokální produkt, tak nejlepší řešení jak to i kapacitně a organizačně zvládnout – objednat si něco na eshopu a roušku k tomu dostanete zdarma. Distribuce je poštou, případně můžete vyzvednout přímo na Pekařské a platit kartou.

Mrknětě na www.cultoftheroad.com

Nebo na jejich sociální sítě ➤

FB – https://www.facebook.com/cultoftheroad/

IG – https://www.instagram.com/cultoftheroad/

Nejen za pivem zve mimo Brno Tamara Mifková

Procházky Brnem pro mě byly zážitkem, který jsem milovala už od útlého dětství. Historické budovy nacházející se v centru plynuje přecházejí v klid malých i větších parků, které obklopují historické centrum. Vždy jsem se ale ráda vrátila do jižnějších částí rodné Moravy.

Moravský kras a okolí

Jen málo turistických oblastí nabízí tak unikátní spojení chráněné krajinné oblasti a množství historických památek jako právě Moravský kras a okolí. Krajinu plnou bílých skal, hlubokých lesů a tajemných jeskyní zdobí sedmero zámků, v jejichž komnatách již nedočkavě vyhlížejí první letošní návštěvníky. Jen 30 kilometrů severně od Brna se můžete přenést do rozmanité historie tohoto neobyčejného regionu.

Slunečno, místy (konceptuálně) oblačno

Nad nádvořím Uměleckoprůmyslového muzea v Brně postupně vzniká levitující objekt s názvem Konceptuální oblak. Ten má být součástí nové koncepce muzea, které v současnosti prochází rekonstrukcí.

Máme v Brně vesmírnou loď, říká architekt Tomáš Rusín

Na čem v současnosti pracuje architekt Tomáš Rusín? Na kterou brněnskou stavbu ho nikdy neomrzí se dívat? A které místo či stavba v brněnském veřejném prostoru by si podle něj zasloužila co nejdříve rekonstrukci?

Květnový Food & Drink Fest na Svoboďáku

Festival dobrého jídla a pití v centru Brna? Další pokračování Food & Drink Festu na náměstí Svobody je v plánu na 25.–29. května, a pokud to vládní opatření dovolí, můžeme se zase po dlouhé době těšit na skvělou hostinu pod širým nebem.

Znojmo čeká druhá jízda projektu #mastozadax

Znojemská Beseda stejně jako v loňském roce rozjíždí projekt Znojmo Zadax. Návštěvníci tak budou moci získat poukaz na volný vstup na jeden z turistických cílů města. Postup pro získání volňáska na znojemské atrakce je tak jednoduchý, že ho zvládnete i po svíčkové se šesti.

An Undiscovered Cycling Paradise? Brno!

Where can you get a bike? Where can you have it repaired or adjusted? And where can you buy cycling clothes and other accessories? In our Pohyb a relax section in this WHERE in Brno issue you will find many tips on where, how and in what to ride!

Theatre World Brno 2021 Will Take Place!

A new perspective. This is the theme of this year’s Theatre World Brno Festival, which should be held from May 20th to 25th. Having become an important international showcase of theatrical plays, the event ranks among the three largest theatre festivals in the Czech Republic.

Brzy už vyrazíme na koncerty

Na brněnských výlepových plochách se začínají objevovat plakáty na koncerty. Ano, je to tak! Nezdolný optimismus pořadatelů nabral na síle. Hudebnímu fanouškovi hned poskočí srdce radostí. Sice stále všichni trnou v nejistotě, kdy a za jakých podmínek se budou moci pořádat kulturní představení, ale jsou tu první pozitivní signály, že už to nebude dlouho trvat.

Za knihami zve Tereza Pospíšilová

V době, kdy se kvůli pandemii zatřásla mnohým z nás půda pod nohama, si možná ostřeji klademe otázky týkající se hledání smyslu lidského života a ohledávání hranic „člověčenství“. Věřím, že následující publikace mají potenciál při hledání odpovědí nasvítit čtenáři cestu.