V době celostátní karantény a zákazu shromažďování jsou zaměstnanci brněnských divadel bez práce. Tedy, bez své obvyklé práce. Místo využití hloupé rady nejmenovaného ústavního činitele, aby navštěvovali domovy důchodců (což se pochopitelně nesmí), však přidávají ruku k dílu a pomáhají s ochranou nás všech před nákazou i trudomyslností.

Brněnská divadla se k probíhající krizi postavili čelem a ať už osobně nebo na sítích, dělají, co je v jejich silách. V Huse na provázku se šijí i od dobrovolníků sbírají nedostatkové roušky. Kam následně putují? Domovům pro seniory nebo dětským domovům a pracovníkům sociálních služeb jako jsou Podané ruce, Armáda spásy, Liga vozíčkářů a mnoho dalších, ale i některým brněnským nemocnicím a hospicům. Kromě této ochrany se nás soubor Provázku snaží povzbudit pravidelným večerním online čtením Boccacciova Dekameronu, kdy se po jednotlivých kapitolách střídají členové souboru.

HaDivadlo se k šití roušek přidalo také, s nudou nám pomáhají bojovat prostřednictvím facebooku, kde zveřejňuji „kulturní tipy kolektivu a hostů HaDivadla“. Šije se i v Národním divadle Brno, za první týden karantény dokázali vyrobit neuvěřitelných 1700 kusů roušek, které předaly magistrátu, kraji, Dětskému domovu Dagmar, Domovu seniorů Kociánka a dalším potřebným.

Co dalšího nám v této době nabízí brněnská divadla? Městské divadlo Brno chystá zveřejnění záznamů svých her, abychom se jimi mohli potěšit každý ve svém domově. Kromě toho se můžete na facebooku seznámit s jednotlivými členy souboru, ať už prostřednictvím fotek z jejich domovů nebo zábavné soutěže o poznávání domácích mazlíčků.

Divadlo Bolka Polívky nám každou středu a pátek v 18:30 nabízí online pořad Čtení ke kafi, BuranTeatr připravuje akci Buránek, buranský večerníček i pro děti. Všem brněnským divadlům děkujeme, že zůstávají s námi a bojují. A vám, našim čtenářům, doporučujeme sledovat jejich facebookové stránky pro další podrobnosti.