Zdokonalte se ve svých koníčcích nebo objevte úplně nové. Foto: Pocket media

Každý člověk by měl mít pět koníčků. První, který vám vydělá peníze, druhý, který vás udrží ve formě, třetí, který podpoří vaši kreativitu, čtvrtý, kterým se budete vzdělávat, a konečně pátý, který potěší vašeho ducha. Schválně, kolik jich máte vy? 

Aby se člověk cítil naplněný, potřebuje rozvíjet hned několik aspektů svého bytí. Podle některých zdrojů je ideální, pokud je těchto aspektů hned pět. První, ale ne nutně nejdůležitější oblastí, je činnost vykonávaná pro peníze, tedy v ideálním případě vaše práce, která vás zároveň i baví. Druhým aspektem je pohyb, který zaručí to, že se ve svém těle budete cítit dobře. Stejně jako nezáleží na tom, jaké práce vás baví, je také jedno, jestli chcete tělo posilovat běháním, turistikou nebo jógou. Třetí oblastí, kterou by měl každý z nás kultivovat, je kreativita. Malování, fotografování nebo třeba hra na kytaru zaručí flexibilitu mozku, na druhou stranu vzdělávání, čtvrtý aspekt, ho posílí. Poslední oblastí, které bychom se měli věnovat, je naše duše a naše myšlenkové proudy, které si zaslouží pauzu. Kolika hobby jste se dopočítali? A máte alespoň jednoho zástupce v každé oblasti? Pokud ne, nebojte, nikdy není pozdě začít. Novou zálibu si vyberte třeba tak, že konečně zkusíte něco, po čem jste dlouho toužili. Jestli je období pandemie pro něco dobré, tak pro to, že mají lidé konečně dostatek času sami na sebe. Když k tomu navíc připočtete fakt, že se nacházíme v době internetové a všechny informace a vědomosti máme na dosah ruky, na cestě k vašemu spokojenějšímu já už vám nebude nic překážet. 

KAM za kurzy a webináři

Flower Academy
Akreditované kurzy floristiky
www.floweracademy.cz

Fotograf Brno, Michal Bernátek
Kurz postprodukce od zkušeného fotografa
https://www.myphoto.cz

Kurzy z obýváku
Začněte psát vlastní příběhy
www.kurzyzobyvaku.cz
Článek u nás na webu

Rebelion Ateliér Brno
On-line kurzy šití
www.rebelionatelier.cz/online-kurzy

Módní dílna Habrová
Šití pro začátečníky i pokročilé
www.modni-dilna.cz

Bar akademie Brno
Barmanská škola pro gastronomické nadšence
www.fb.com/barakademiebrno

Nina English
Bez učebnic a školních lavic
www.ninaenglish.cz

Broňa
Angličtina s nadšeným učitelem z Brna
www.brona.cz

ACZ
On-line vzdělávací centrum
www.acz-kurzy.cz

LearningHub.
Místo pro váš on-line rozvoj a inspiraci
www.learninghub.cz
Článek u nás na webu

Jana Ščamburová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Záliby dělají člověka

Každý člověk by měl mít pět koníčků. První, který vám vydělá peníze, druhý, který vás udrží ve formě, třetí, který podpoří vaši kreativitu, čtvrtý, kterým se budete vzdělávat, a konečně pátý, který potěší vašeho ducha. Schválně, kolik jich máte vy?

Objevte svůj tvůrčí potenciál z obýváku

Kurzy z obýváku jsou on-line i off-line lekce zaměřené na rozvoj kreativity. V nabídce platformy naleznete workshopy tvůrčího psaní, pravidelné besedy se spisovateli, pomoc a vedení pro začínající autory, praktické vyučování i individuální konzultace.

Jaro s cizími jazyky a Correctem

Jak se správně učit cizí jazyky? Jazykové centrum Correct nabízí výuku pro děti i dospělé, veřejnost i firmy, začátečníky i pokročilé. Aktuálně probíhá zápis do jarních kurzů 15 jazyků včetně češtiny pro cizince.

Devětsil v Otevřené zahradě!

Současná doba klade velké nároky na dlouhodobou psychickou odolnost a mentální zdraví každého z nás. Pokud chcete posílit svoji schopnost přijímat změny, „dobít baterky“ a uvědomit si zdroje své psychické síly a mentálního zdraví, pak přijďte v dubnu do Otevřené zahrady.

Zabavte se v kuchyni

Jak se zabavit doma a zároveň si pochutnat? Máte-li troubu a nějaké to kuchyňské vybavení, můžete spojit příjemné s užitečným a upéct či uvařit si něco dobrého. Nabídka on-line kurzů zaměřených na gastronomii roste každým dnem.