Ústředním tématem druhé science show je těžiště. Foto: VIDA! science centrum

Věda nemá hranice, a proto si ji můžete dosyta užít i doma. Zábavní vědecký park VIDA! si pro vás připravil program – desítky zajímavých a jednoduchých pokusů, filmové science show nebo sérii videí, která vám poodhalí základní fyzikální a chemické jevy do 90 vteřin.

V archivu doprovodného programu najdete desítky videí věnovaných různým vědeckým jevům. Dvě filmové science show přitom vznikly pouze pro on-line publikum. První z nich je Teleskop, film plný pokusů při jedinečné cestě na vesmírnou planetu. Další show, která je věnována těžišti, nese název Vytěž princip a odehrává se v prostředí cirkusových akrobatů. Část on-line programu si zajisté užijí i zvídaví dospělí. Díky edukačním videím se dozvědí, jak fungují běžné věci, se kterými denně zacházejí. Na jakém principu funguje moka konvička, gramofon nebo proč je západ slunce barevný? To vše se dozvíte na webu uvedeném v patičce článku.

VIDA! science centrum
www.vida.cz
www.fb.com/vidabrno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!