Vejcomat ve Slatině představuje v této době nejrychlejší a nejbezpečnější způsob nákupu vajec. Foto: Pocket media/Klára Galle

Vejce čerstvá, levná a 100% česká. Zaměstnanci Podniku pro výrobu vajec v Kosičkách denně rozváží více než 450 000 vajíček po distribučních místech napříč celou republikou. Stavte se u vejcomatu ve Slatině a nakupte pohodlně a bezpečně.

nosnic se nachází v drůbežárně v Košičkách
Široký výběr slepičích a křepelčích vajíček

Vejce z Kosiček nesou označení  Regionální produkt Hradecko a Potravina a Potravinář Královéhradeckého kraje, jsou však díky své kvalitě a distribuční síti oblíbená ve všech koutech naší země. V brněnském vejcomatu na adrese Černovičky 36a si můžete vybrat 10 produktů různě velkého balení a různých velikostí vajec od malých „S“, přes „M“ a „L“ až po dvoužloutková vejce „XL“, navíc v barvě hnědé či bílé. Bezbariérově přístupný vejcomat má otevřeno 24 hodin 7 dní v týdnu, všechna nabízená vejce jsou díky stálému doplňování (několikrát denně) a řízené teplotě 15 °C zaručeně čerstvá. Platit lze i bezkontaktně a zařízení je pravidelně dezinfikováno, oproti frontám v supermarketech tedy jednoznačně jde o bezpečnější možnost nákupu.

Podestýlková i z volného chovu

Ve vejcomatu naleznete čerstvá česká vejce z podestýlkového chovu, cereální vejce tří zrnin pocházející od nosnic chovaných ve voliéře a krmených minimálně třemi druhy obilovin, vejce z volného chovu, při němž se dbá na vysokou životní úroveň zvířat. Sáhnout lze také po křepelčích vajíčkách, která jsou v porovnání se slepičími menší, ale obsahují až dvojnásobné množství vitamínů a jsou bohatým zdrojem omega mastných kyselin.

Proč jíst vajíčka každý den?

zvýšení imunity (konzumace vajec je díky množství vitamínů skvělá prevence proti vzniku onemocnění zejména v období chřipkové či jiné epidemie)

snížení rizika srdečních onemocnění (vajíčka posilují činnost příčně pruhované i hladké svaloviny)

pozitivní vliv na funkci a činnost mozku (je prokázáno, že konzumace vajec má vliv na kvalitu myšlení a rychlost reakce)

pozitivní vliv na duševní zdraví (konzumace vajec snižuje celkovou míru stresu a podporuje tvorbu serotoninu, hormonu štěstí)

Značení vajec přehledně
Třídy

A – čerstvá vejce určená pro maloobchodní prodej

B – vejce určená pro průmyslové zpracování

Metoda chovu nosnic

0. v souladu s požadavky ekologického zemědělství (BIO)
1. ve volném výběhu
2. v halách
3. v klecích

Kód producenta na vejci

CZ – Česká republika
SK – Slovensko
LT – Litva
PL – Polsko
DE – Německo

Registrační číslo hospodářství

Poslední čtyři číslice registračního čísla chovu

Vejcomat
Černovičky 36a, Brno
Podnik pro výrobu vajec v Kosičkách

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Božská chuť z MZ Řemeslné pekárny

Kam pro vždy čerstvé, poctivé, s láskou vyrobené pečivo? MZ Řemeslná pekárna na Štefánikově ulici každý všední den nabízí křupavé chleby, propečené bagety, jemné croissanty, ovocné kapsičky a spoustu dalších specialit.

Člověčí palivo

Naše těla jsou tvořena tím, co jim dodáváme jako palivo. Nemůžeme očekávat, že budeme zdraví, pokud dennodenně jíme a pijeme něco, co je už ze své podstaty závadné. Věřili byste snad, že vaše auto pojede bez problémů, pokud mu nedáte ten správný benzín?

Zdravé potraviny za zdravé ceny

Taky si někdy v krámku se zdravou výživou připadáte, jako byste se přenesli do jiné galaxie? Naštěstí máme přímo v centru Brna největší prodejnu zdravé výživy, ve které se budete cítit jako doma. V prodejně Zdraví s chutí najdete široký sortiment, ochotný personál i zdravé ceny.

Sladký rostlinný život

Moderní, čistě veganské bistro na Orlí Vegan Food & Sweet Bar nabízí výtečné donuty, koblihy ale i cheesecake či red velvet v rostlinném podání. Pokud máte chuť na něco pečeného, ve vašem hledáčku rozhodně nesmí chybět Tutti Frutti.

Pro čerstvá vejce do vejcomatu

Vejce čerstvá, levná a 100% česká. Zaměstnanci Podniku pro výrobu vajec v Kosičkách denně rozváží více než 450 000 vajíček po distribučních místech napříč celou republikou. Stavte se u vejcomatu ve Slatině a nakupte pohodlně a bezpečně.