Zajímá vás, jak se připravuje Hudební festival Znojmo? Nebo jak je možné, že se Znojmo stává místem kavárenských povalečů? Odpovědi naleznete v novém podcastu. Foto: Znojemská Beseda

Už brzy se můžete těšit na ty nejvymazlenější podcasty Znojemské Besedy. Z.BESEDY – právě takový název nový podcast dostal. Čeká vás půlhodinka povídání se zajímavými hosty.

Poslechnete si nejen dobrodružné příběhy osobností ze Znojma, ale také se dozvíte více o přípravách kulturních akcí nebo dostanete tipy, kam vyrazit. Můžete se těšit na příběhy mladých podnikatelů ze Znojma a informace o zajímavých projektech.

U podcastů vás pravidelně přivítá buď Radek Bortlík nebo Karel Semotam, kteří se na chvíli vcítí do role vás, posluchačů, a položí otázky hostům přímo na tělo. Otevírá se tak nová cesta k informacím pro Znojmáky i pro ty, kteří se o Znojmo zajímají. Přemýšleli jste někdy, jak se organizuje průvod na vinobraní, který čítá na 400 účastníků? Nebo kolik známých hereckých osobností pochází právě ze Znojma? Pak sledujte profil Z.BESEDY na Spotify, Podcasty nebo na YouTube a čekejte, jakého prvního hosta během dubna představíme.

Z.BESEDY
Znojemská Beseda

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kunštátsko a Bílovicko. Krajiny protkané poezií

Každý máme svá rodná města nebo vesnice, ke kterým si vytváříme osobitý vztah. V dnešním tak rychle se měnícím a informacemi nabitém světě někteří usilovně, jiní systematicky a další intuitivně hledáme a navštěvujeme krajiny odpočinku a relaxace. Potřebujeme místa, kde obnovujeme naše zdraví a životní síly.

Podcasty Z.BESEDY

Už brzy se můžete těšit na ty nejvymazlenější podcasty Znojemské Besedy. Z.BESEDY – právě takový název nový podcast dostal. Čeká vás půlhodinka povídání se zajímavými hosty.

Naučná stezka Járy Cimrmana

Příznivci českého všeuměla, neznámého génia Járy Cimrmana zbystří! Lomnicí u Tišnova totiž vede naučná stezka, po které se můžete projít (nebo plahočit) až k hájence pod vrchol Sýkoře. Trasa je dlouhá asi 5 kilometrů a má několik zastavení, kterým se tady říká tzv. plahočiny.

Umělecká litina – černé skvosty v blanenských ulicích

Vydejte se do Blanska po stopách dávné slávy umělecké litiny. Její rozvoj byl spjat zejména s osobnostmi Huga Františka Salma a Karla barona z Reichenbachu v počátku 19. století. Stopy, které zanechali oni i jejich pokračovatelé, jsou po téměř dvou staletích patrné.

Lušticí hledačka v Mikulově

Zábavná procházka s úkoly pro děti vede přes centrum Mikulova až na Svatý kopeček. Na výlet můžete vyrazit, kdykoliv se vám zachce, stačí se zaregistrovat na webu uvedeném v patičce. Na e-mail poté dostanete dokument s mapou, základními informacemi a především pracovní listy s křížovkami a úkoly.