Za krásami Střední a Jižní Ameriky vás provede svérázný vypravěč Pavel Svoboda. Foto: Pavel Svoboda Photography

Cestování, zajímavá témata i známé osobnosti. Pokud váš ještě neomrzely on-line aktivity, doporučujeme se podívat na některou z níže vyjmenovaných přednášek nebo talk show a podpořit danou iniciativu či instituci.

Projekt Káznice LIVE vznikl na jaře minulého roku jako reakce na koronavirovou pandemii. V rámci této brněnské iniciativy jsou vysílány koncerty, ale také (talk) show, které uvádí herec, zdravotní klaun a moderátor Filip Teller. Hosty v minulosti byly například stand-up komička Adéla Elbel, komentátor fotbalových zápasů Petr Švancara nebo podnikatel Jan Vlachynský. Pokud se vám stýská po cestování, můžete alespoň nasát atmosféru vzdálených krajů z fotografií a příběhů různých cestovatelů na přednáškách, které pořádá Café Práh. Nahlédnete do Guatemaly, Kolumbie a na další zajímavá místa. A navíc, cestovatelské tipy do budoucna se hodí vždy, že ano?

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!