Kde v Brně rádi hrají Beps’n’Johnnies, na čem zrovna pracují a jaké počiny je na lokální hudební scéně v poslední době nejvíce zaujaly? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Kde v Brně rádi hrajete – máte oblíbená místa, kluby?

Naše brněnská srdcovka je Kabinet MÚZ, cítíme se tam jako doma. Dělají tam nejen super koncerty, ale i skvělou veganskou kuchyni, kterou má pod palcem Die Küche. Rádi chodíme na koncerty i do Bajkazylu, kterému, obzvlášť v téhle době, držíme palce. 

Na čem teď, když hraní naživo není možné, pracujete? Uslyšíme od vás nějakou novou hudbu?

IVO: S deskou, kterou jsme vydali minulý rok, jsme bohužel moc koncertů neodjeli a v nejbližší době žádný nový release nechystáme. Nový materiál se sice nějakým způsobem rýsuje, ale vzhledem k situaci to jde pomalu, takže desku pravděpodobně nevydáme dříve než příští rok. Každý se teď věnujeme tomu „svému“, na co nebylo s kapelou tolik času – Bára maluje, Miloš se položil do sportu a já jsem stále ponořený do muziky, ačkoli teď jen v rámci bytu.

Jaké počiny na brněnské hudební scéně vás v poslední době nejvíc zaujaly?

IVO: Jsme rádi, že v máme v Brně spoustu kamarádů, co dělají pořád novou muziku. Aktuálně fresh je třeba nová deska TRYO, která vyšla u labelu Kabinet Records, jinak se určitě vyplatí sledovat kapely Sinks, Metronome Blues, Science Killer, Snackthief, Bare Escape, MMNK nebo Voodooyoudo. 

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

JazzFestBrno míří na obrazovky

Pořadatelé festivalu JazzFestBrno brzy uvedou sérii koncertů na obrazovkách České televize a prostřednictvím streamu oslaví Mezinárodní den jazzu.

Mikroskopická anketa

Který obor, v němž nachází elektronová mikroskopie své uplatnění, je pro vás osobně nejvíce fascinující? V krátké anketě jsme se zeptali předních vědců a manažerů, kteří pracují v brněnských vědeckých ústavech nebo ve vedení firem produkujících elektronové mikroskopy. A také letošního VIP hosta z USA a českého rodáka Ondřeje Křivánka.

Filharmonie Brno u vás doma

Streamovaný koncert brněnské filharmonie proběhne pod taktovkou šéfdirigenta Dennise Russella Daviese ve čtvrtek 15. dubna 2021 ve 20 hodin. Na koncertu zazní Brahmsova Symfonie č. 2 D dur a premiéra Glassovy Symfonie č. 2. V přestávce se mohou posluchači těšit na rozhovor šéfdirigenta s Philipem Glassem. Koncert sledujte na facebookové události, YouTube kanálu nebo zde.

Carretovi citlivě zachycují vztah k posvátné stránce života, říká kurátorka Eva Mazárová

Výstava Otisk cest. Fotografie Claude a Marie-José Carret v Muzeu romské kultury představí tvorbu této dvojice. Kurátorský výběr fotografií přibližuje v rozhovoru jedna z kurátorů výstavy, etnoložka Eva Mazárová.

Nový materiál se pomalu rýsuje, říkají Beps’n’Johnnies

Kde v Brně rádi hrají Beps’n’Johnnies, na čem zrovna pracují a jaké počiny je na lokální hudební scéně v poslední době nejvíce zaujaly? Čtěte v krátkém rozhovoru.