„Těšíme se, až společně ve Zbrojovce vytvoříme něco opravdu jedinečného,“ říká zakladatel INDUSTRY Pavel Stratil. Foto: INDUSTRA

Po dlouhých osmi letech se brněnský hub INDUSTRA přestěhoval z mrazíren na Masné do prostor Nové Zbrojovky v Židenicích. Novou adresu tak získalo celé kreativní centrum včetně galerie umění, divadla, rezidenčního prostoru, makerspace, inkubátoru i kavárny. 

Stěhování proběhlo za účasti desítek dobrovolníků na konci února pod záštitou CPI Property Group. Společným cílem s developerem je přeměna téměř nevyužitého brownfieldu bývalé Zbrojovky v moderní a plnohodnotnou čtvrť. Ředitel brněnského developmentu CPI PG Miroslav Pekník považuje INDUSTRU za jeden z nejvýznamnějších kreativních hubů v ČR. „Během několika dní jsme s lidmi z CPI Property Group nalezli tolik společného, že náš přesun z obou stran vnímáme jako velkou příležitost pro celé Brno,“ říká zakladatel INDUSTRY Pavel Stratil a uzavírá: „Těšíme se, až společně ve Zbrojovce vytvoříme něco opravdu jedinečného.“

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!