Tomáš Matonoha doporučuje desku The Boatman’s Call (Nick Cave and the Bad Seeds). Foto: Kabinet Records

Původně založený jako obchod s vinyly při klubu Kabinet MÚZ, dnes funguje již jako nový label orientovaný na brněnskou hudební scénu. Kabinet Records nabízí stovky LP desek napříč žánry i světadíly. Od punku až po jazz.

Pro sběratele „elpíček“ je to obchod jako dělaný. Každý si zde najde to svoje. Ninu Simone, Patti Smith, Caribou, ale také třeba Black Sabbath. Pro celou nabídku LP pište na e-mail info@kabinetmuz.cz. Kromě toho tady samozřejmě naleznete vinyly, které si label od minulého roku začal vydávat sám. Prvním z nich byl osmiskladbový debut In a Flash od brněnské čtveřice Bare Escape, jež stihla ještě na konci roku 2020 vydat své druhé album What if We Burn It. Nejnovějším přírůstkem vydavatelství je nová deska sustainable gardening skupiny tryo, která vyšla na konci února. Rozhovor s kapelou najdete u nás na webu Planeta Brno.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

JazzFestBrno míří na obrazovky

Pořadatelé festivalu JazzFestBrno brzy uvedou sérii koncertů na obrazovkách České televize a prostřednictvím streamu oslaví Mezinárodní den jazzu.

Filharmonie Brno u vás doma

Streamovaný koncert brněnské filharmonie proběhne pod taktovkou šéfdirigenta Dennise Russella Daviese ve čtvrtek 15. dubna 2021 ve 20 hodin. Na koncertu zazní Brahmsova Symfonie č. 2 D dur a premiéra Glassovy Symfonie č. 2. V přestávce se mohou posluchači těšit na rozhovor šéfdirigenta s Philipem Glassem. Koncert sledujte na facebookové události, YouTube kanálu nebo zde.

Hrát světově na české nástroje

Prodeje hudebních nástrojů se během pandemie zvýšily po celém světě. Ať už svůj talent teprve objevujete, kroužíte kolem něj po špičkách, nebo jste se s jeho existencí a potřebou rozvíjení již víceméně smířili, vězte, že výběr vhodného hromosvodu této kreativní jiskry vás snadno může zavést k instrumentům vyrobeným hned za vašimi humny.

A co kluby?

Co dělají brněnské kluby v této nepříliš šťastné době? Jejich program se liší. Některé pomocí kampaně rekapitulují uplynulý rok, jiné zase poskytují prostory pro zkoušky kapel, pořádání konferencí či nahrávání demoverzí.

Kabinet Records

Původně založený jako obchod s vinyly při klubu Kabinet MÚZ, dnes funguje již jako nový label orientovaný na brněnskou hudební scénu. Kabinet Records nabízí stovky LP desek napříč žánry i světadíly. Od punku až po jazz.