Zábavné „čarodějné“ odpoledne bude připraveno pro všechny, kdo budou mít zájem přijít. Foto: Kávéeska

Konec dubna je od pradávna spojován s pálením ohňů o Filipojakubské noci. Pálení vater, na kterých se v minulosti upalovaly „usvědčené čarodějnice“, aby nemohly dále škodit, se stalo novodobou symbolickou tradicí. 

V předvečer svátku 1. máje se proto zapalují ohně téměř na všech vesnicích i ve městech. Dnes už ale „pálení čarodějnic“ slouží pouze ke společenskému setkání.  Kávéeska – kulturní a vzdělávací středisko Brna-střed – také jedno takové setkání připravila.  Totiž zábavné odpoledne uprostřed parku pro malé ježibaby, čaroděje a jinou havěť, kteří přijdou v pátek 30. dubna od 15 do 18 hodin do Björnsonova sadu u Právnické fakulty.

Čekají vás různé čarovné atrakce, hopsání, soutěžení, výtvarná dílnička i divadelní představení. Vstup je zdarma, ohnivé občerstvení a buřtíky k opékání na ohýnku si budete moci zakoupit na místě. Pokud se akce nebude moci uskutečnit například kvůli velmi nepříznivému počasí nebo trvajícím vládním omezením, budete včas informování na webu Kávéesky.

30/4 15.00–18.00
Ježibabí slet a čarodějný rej v Björnsonově sadu
Kávéeska

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!