Kola, na nichž máte jízdu zdarma, poznáte podle zebřího designu či barev a loga firmy CTP. Foto: Nextbike

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

z každé jízdy zdarma

Krátká jízda? Neplaťte

Díky svým partnerům Zebra Technologies a CTP Invest mohou Brňané využít Nextbike zdarma, a to na 15 minut každé jízdy. Výhoda platí na kolech v barvách a s logy partnerů. Lidé je poznají snadno, 15 minut zdarma platí na 100 kolech v zebřím designu a 80 kolech v barvách a s logem firmy CTP. Celkem pak můžete v moravské metropoli využít 400 bicyklů Nextbike na více než 200 stanicích – pro rychlé přesuny, cesty do práce i výlety po okolí tak není nic jednoduššího než půjčit si kolo v nejbližší dostupné lokalitě a po ukončení jízdy ho v rámci platných zón vrátit tam, kde je vám to pohodlné.

Lepší zážitek z jízdy

Jak to funguje? Stáhnete si apku Nextbike do svého telefonu a zdarma se zaregistrujete. Po spuštění aplikace zvolíte „Půjčit kolo“, naskenujete QR kód na vámi zvoleném bicyklu a můžete vyrazit! Od letoška je navíc ježdění na kolech Nextbike v Brně ještě příjemnější. Služba zde totiž obměnila svou flotilu a místní i přespolní mohou nyní brněnské ulice brázdit na nových osmirychlostních kolech namísto třírychlostních. To podstatně zpříjemňuje zážitek z jízdy a především šetří vaše síly při jízdách do kopce. Až kolo nebudete potřebovat, vrátíte ho do oficiální stanice Nextbike poblíž a stáhnete páčku pod sedadlem směrem dolů – tím se výpůjčka automaticky ukončí.

Foto: Nextbike

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!