Na čem pracuje herečka Andrea Horská? Cítí se více jako zpívající herečka, nebo hrající zpěvačka? A co pro ni znamená jaro v Brně? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Na čem teď pracujete?

To je milá otázka takhle při lockdownu. Troufnu si říct, že v současné době usilovně pracuji na tom, abych se nezbláznila – kvůli divadelnímu deficitu, i kvůli tomu, co se tady pod vedením StBáků děje. Takže zatím čekám, až budeme moci svobodně hrát a zpívat, v plánu je zkoušení nového muzikálu v Praze, koncerty s kapelou Distant Bells, natáčení Brno Art Žurnál i představení Amadeus na brněnském Provázku. Doufejme, že nám všem z toho do té doby nešvihne a opravdu se někdy divadla a sály zase zaplní.

Cítíte se více jako zpívající herečka, nebo hrající zpěvačka?

Určitě se víc cítím jako zpěvačka než herečka. Herectví se do mého života připletlo až někdy v pubertě, zpívat jsem začala ve čtyřech letech. Ale exhibicionismus se u mě projevil velmi brzo, někdy v pěti letech jsem se postavila doprostřed šaliny, začala zpívat a recitovat na celý kolo a pak dychtivě očekávala od spolucestujících kokino… Mohla bych to zkusit zopakovat!

Co pro vás znamená jaro v Brně?

Jaro ve mně evokuje vůni naděje. V Brně se v tomto období ráda vracím na Kraví horu, na Žlutý kopec, a u nás v Soběšicích, tam máme nádherné jaro. Kéž je nám všem nadějí a radostí!

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Mikroskopická anketa

Který obor, v němž nachází elektronová mikroskopie své uplatnění, je pro vás osobně nejvíce fascinující? V krátké anketě jsme se zeptali předních vědců a manažerů, kteří pracují v brněnských vědeckých ústavech nebo ve vedení firem produkujících elektronové mikroskopy. A také letošního VIP hosta z USA a českého rodáka Ondřeje Křivánka.

Carretovi citlivě zachycují vztah k posvátné stránce života, říká kurátorka Eva Mazárová

Výstava Otisk cest. Fotografie Claude a Marie-José Carret v Muzeu romské kultury představí tvorbu této dvojice. Kurátorský výběr fotografií přibližuje v rozhovoru jedna z kurátorů výstavy, etnoložka Eva Mazárová.

Nový materiál se pomalu rýsuje, říkají Beps’n’Johnnies

Kde v Brně rádi hrají Beps’n’Johnnies, na čem zrovna pracují a jaké počiny je na lokální hudební scéně v poslední době nejvíce zaujaly? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Divadla za zavřenými dveřmi

Přestože dveře divadel zůstávají stále zavřené, brněnská divadla hledají způsoby, jak se svými návštěvníky zůstat v kontaktu. Ať už se jedná o on-line talk show, podcast, on-line rozhovor či výstavu ve výloze.

Ruční práce mají terapeutický účinek, říkají Šárka a Hanka ze Zašívárny

O projektu Zašívárna jsme si povídali s jeho zakladatelkami Šárkou a Hankou.