Pomocí center Europe Direct se můžete zapojit do témat souvisejících s EU. Foto: Knihovna Jiřího Mahena v Brně

Knihovna Jiřího Mahena v Brně uspěla v loňské grantové výzvě pro provozování středisek Europe Direct v období 2021–2025 a byla vybrána za partnera Evropské komise. Knihovna je hostitelskou organizací střediska Europe Direct Brno již od roku 2005. 

Síť přibližně 500 informačních center Europe Direct je jedním z hlavních nástrojů Evropské komise k zapojení veřejnosti do témat souvisejících s EU na místní a regionální úrovni. Centra Europe Direct se nacházejí ve všech členských státech EU. Jejich úkolem je informovat evropské občany na místní a regionální úrovni o EU a odkázat je na informační zdroje a další služby a sítě.

Dále také organizují konference a akce pro širokou veřejnost. Na aktuální akce se můžete podívat živě na FB Europe Direct Brno. Sledujte jejich aktivity také na Instagramu, Twitteru a LinkedInu a neuniknou vám různé zajímavé soutěže, kvízy nebo třeba informace o úvodní akci do nového grantového období (2021–2025), kterou středisko Europe Direct plánuje uskutečnit fyzicky, jakmile to současná epidemiologická situace dovolí.

Knihovna Jiřího Mahena v Brně
Europe Direct
www.fb.com/EvropskakomisevCR

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!