Výstavu Nic zvláštního najdete ve výlohách divadla BuranTeatr na Kounicově 20. Foto: BuranTeatr

Přestože dveře divadel zůstávají stále zavřené, brněnská divadla hledají způsoby, jak se svými návštěvníky zůstat v kontaktu. Ať už se jedná o on-line talk show, podcast, on-line rozhovor či výstavu ve výloze.

Městské divadlo Brno pokračuje s vysíláním talk show MdB KLUB na svém YouTube kanálu. V pořadu, který vedou moderátorky Jana Musilová, Barbora Goldmannová a moderátor Jonáš Florián, vystupují zajímavé osobnosti nejen z divadelního prostředí. Divadlo Husa na provázku vytvořilo nový formát rozhovorů s názvem #prvzk.podcast, ve kterých nahlíží známé osobnosti na situaci pandemie jinak než skrze čísla či statistiky. Mezi jejich hosty patří například herečka Tereza Marečková, zdravotní klaun Dalibor Buš či podnikatel Jiří Hlavenka. Divadlo BuranTeatr naopak láká lidi na procházku ke svým výlohám, ve kterých se po měsíci střídají výstavy s názvem Nic zvláštního poukazující na všední věci.

Divadla za zavřenými dveřmi

Přestože dveře divadel zůstávají stále zavřené, brněnská divadla hledají způsoby, jak se svými návštěvníky zůstat v kontaktu. Ať už se jedná o on-line talk show, podcast, on-line rozhovor či výstavu ve výloze.

Globalizace je láska k regionu! On-line je láska k divadlu!

Prostor pro myšlení a sledování divadla v mezinárodním kontextu, který přesahuje rybníček jednoho města a státu, nikdy nebyl dostupnější než za současného stavu. Ten způsobil, že jsou divadla zavřená pro své diváky. Umožnil však divadlo podrobit potřebné zkoušce. Její výsledky lze vidět po celém světě.

V Káznici se s jarem probouzí zvěř a formuje se umělecká „smečka“

Bývalá káznice na Bratislavské ulici je objekt unikátní nejen v rámci lokality tzv. brněnského Bronxu, ale i v kontextu celého Brna. Její hodnota přitom nespočívá jen v její minulosti, kdy je právem považována za významné místo historické paměti, ale i v jejím potenciálu k širšímu využití pro kulturní, komunitní, vzdělávací či jiné aktivity v budoucnosti. Ponechme stranou budoucnost vzdálenější, kterou představuje projekt plánovaného Kreativního centra, a podívejme se především na současnost a mnohem bližší časový horizont roku 2021.

Divadlo Husa na provázku vyhlašuje velikonoční potravinovou sbírku

Letošní Velikonoce budou jiné. V tom dobrém slova smyslu mohou být pro řadu domácností jiné i díky vám. Divadlo Husa na provázku vyhlašuje ve spolupráci s Diecézní charitou Brno, Armádou spásy a společností Na počátku velikonoční sbírku určenou rodinám v hmotné nouzi a matkám samoživitelkám.

Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER bude!

Ač se v současnosti nemůžeme setkávat a cesty do zahraničí jsou téměř nemyslitelné, od 23. do 27. března se budete moct potkat s lidmi ze všech koutů Evropy. Studenti Divadelní fakulty JAMU totiž dokončují přípravy 31. ročníku mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2021.