Výstava Člověk ve vesmíru je součástí Brno Space Days, tentokrát zaměřených na výročí 60 let od cesty Jurije Gagarina na oběžnou dráhu. Foto: Robert Couse-Baker

Jurij Gagarin. Ve středu 12. dubna 1961 za pouhých devadesát minut oblétl planetu Zemi. O 60 let do minulosti nás svým programem vrátí akce Brno Space Days / Dny jihomoravské kosmonautiky. Prvního člověka ve vesmíru připomene, mimo jiné, výstava na náměstí Svobody.

Od čtvrtka 8. až do pondělí 12. dubna bude na náměstí Svobody k vidění výstava Člověk ve vesmíru, dále program letošních Brno Space Days / Dnů jihomoravské kosmonautiky nabídne především on-line program. Těšit se můžete na LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem na téma Stopařův průvodce po galaxii, premiéru pořadu Gagarin, on-line vysílání Jak to bylo před 60 roky s Tomášem Přibylem z Technického muzea nebo povídání Už 60 let ve vesmíru s výjimečnými hosty na vlnách Českého rozhlasu Brno. Brno Space Days/Dny jihomoravské kosmonautiky jsou součástí projektu Jihomoravský kraj fandí vědě 2021.

8–12/4
Člověk ve vesmíru
Brno Space Days / Dny jihomoravské kosmonautiky
www.hvezdarna.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vila Löw-Beer zve na virtuální prohlídku

Oblíbené programy pro rodiny s dětmi Vila dětem teď probíhají on-line. Letos jste si tak už mohli virtuálně prohlédnout část stálé expozice vily Löw-Beer věnovanou textilnímu průmyslu a rodině Löw-Beer nebo se dozvědět zajímavosti o jarních židovských svátcích. V dubnu vás čeká program s názvem Skryté poklady zahrady.

Muzeum romské kultury představí fotografie manželů Carretových

Deník života romských rodin. Tradice, řemesla, sváteční i všední chvíle – to vše zobrazuje nová výstava Muzea romské kultury Otisk cest. Fotografie Claude a Marie-José Carret. Třicet let manželé Carretovi navazují vztahy s Romy po celé Evropě a díky osobním poutům a přátelstvím vznikají přirozené fotografie každodenního života.

381 346 územních plánovačů on-line

381 346 je počet všech obyvatel Brna, kterých se týká návrh nového územního plánu. Je to i název výstavy kanceláře městského architekta v brněnském Urban centru. Výstava představuje devět horkých témat, jež rezonovala Brnem při veřejném projednávání návrhu. Nově ji můžete navštívit on-line na webu Urban centra.

I muzea a galerie nabízejí on-line program

Existuje několik způsobů, jak si v dnešní době užít umění. Tím prvním jsou on-line sbírky, které muzea a galerie nabízejí. Můžete se tak z pohodlí domova podívat třeba na digitalizovaný obraz Hlava Medusy, který se letos v březnu vrátil zpět do Moravské galerie v Brně.

Nejen do Letohrádku Mitrovských zve Petr Lukas

Po třech výstavních uzávěrách v loňském roce jsme v Letohrádku Mitrovských na Starém Brně doufali v otevření nové výstavy alespoň v měsíci březnu. Očekávání se bohužel nenaplnilo a dosud není ani zřejmé, kdy budeme moct návštěvníky znovu přivítat.