Průvodci jsou připraveni vyrazit © TIC BRNO

V nepandemických časech patří této akci tradičně třetí únorový víkend. Protože letos je ale vše jinak, plánuje TIC BRNO tuto oblíbenou akci uskutečnit 17. dubna. Zda se to podaří, je ve chvíli uzávěrky časopisu ve hvězdách, ale pořadatelé jsou připraveni.

Pokud se splní přání milionů lidí a covid-19 v dubnu ztratí svou sílu, bude třetí dubnová sobota v Brně patřit vám, průvodcům a tematickým prohlídkám. Již 18. ročník v Brně velmi oblíbeného Mezinárodního dne průvodců připravuje TIC BRNO ve spolupráci s Asociací průvodců ČR. Město si můžete s profesionálními průvodci projít za sympatické vstupné 30 korun a jako vždy je připraveno mnoho zajímavých témat. Například Brněnské pověsti a zajímavosti i Brněnské maličkosti, Brno v baroku i Brno za hradbami od středověku po současnost, s průvodci bude možné projít Masarykovu čtvrť nebo Černá Pole a mnoho dalšího. Tedy, zda to bude možné, se uvidí. Sledujte on-line informační kanály pořadatele, kde se vše v pravou chvíli dozvíte.

Mezinárodní den průvodců 2021
17/4
www.GOtoBRNO.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!