Team BAW © Jana Ovčáčková

Co plánovat, když na otázku, kdy budou otevřené galerie a kdy bude možné realizovat vernisáže, komentované prohlídky a workshopy, dokáže s určitostí odpovědět snad jen Bůh? 

Jenže právě na principech setkávání kurátorů, umělců, galeristů a studentů byl po dlouhé roky založen festival Brno Art Week. Po delších úvahách jsme se jako organizátoři vloni rozhodli přesunout akci do on-line prostředí. Natočili jsme řadu videí, která se snažila z aktivit jednotlivých galerií i z brněnské scény obecně přiblížit to, co je dostupné nehledě na lockdown. Vznikly tak procházky po uměleckých dílech či galeriích ve veřejném prostoru, artové rozcvičky nebo formát Listování, který přibližoval publikace o umění. A ukázalo se, že to funguje. Nyní hodláme v osvědčených formátech pokračovat. V jádru festivalu však zůstává myšlenka na propojení brněnských institucí věnujících se umění a poskytnutí platformy ke vzájemné spolupráci. Jednotlivé galerie se tak zapojují nejen vlastním programem, ale také příspěvky do nového formátu přibližujícího urbánní legendy – příběhy míst a domů, v nichž galerie sídlí a které musely zůstat zavřené. A připraveni jsme reagovat na všechno, včetně možnosti, byť za omezených podmínek, opravdu se potkat. Letošní ročník je pro nás takové kinder vajíčko, u nějž dítě do poslední chvíle netuší, co v něm bude. Na jeho obsah se nicméně velmi těšíme.

Silvie Šeborová
www.brnoartweek.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!