Poslechněte si mapu Brna © Františka Uřičářová

Velká část našich životů se za poslední rok přesunula do on-line prostoru a TIC BRNO pracuje na tom, aby v něm nebyla nuda. Například právě vznikající mapou zvukových nahrávek, kde jsou autory textu i mluvčími lidé, kteří si k některým místům v Brně vytvořili osobní vazbu, ať už pracovní, nebo osobní. 

Mapa zvukových nahrávek vám umožní poslech autentických lidských příběhů, které utvářejí město Brno a jeho historii. Poslechnete si ty, kteří ve městě žijí a pracují, ty, kteří si k místu, které popisují, vytvořili osobní vztah. A díky tomu poznáte místo možná i líp, ale určitě intenzivněji než na běžné mapě. Poznáte místa, která jsou specifická, k Brnu neodmyslitelně patří, mají svého genia loci. Například ulici Bratislavská, Kapucínskou hrobku, HaDivadlo… Mapa bude k dispozici zdarma na GOtoBRNO.cz a Spotify. A pozor! Máte-li i vy v Brně nějaké místo nebo lokalitu, ke které cítíte silné pouto a dobře ji znáte, a k tomu máte vypravěčské schopnosti, ozvěte se na uricarova@ticbrno.cz a možná se stanete součástí audioprůvodce.

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!