Kampaň Nehrajeme, vyhrajeme! vyhlíží lepší zítřky. Foto: Fléda

Co dělají brněnské kluby v této nepříliš šťastné době? Jejich program se liší. Některé pomocí kampaně rekapitulují uplynulý rok, jiné zase poskytují prostory pro zkoušky kapel, pořádání konferencí či nahrávání demoverzí.

„Nehrajeme, vyhrajeme.“ Klub Fléda spustil svou novou kampaň, jejímž cílem je povzbudit všechny kolegy a pracovníky z hudební scény. Na devíti vizuálech Fléda ukazuje své zaměstnance v jejich aktuálních a zcela odlišných povinnostech. Poselství kampaně je jasné – hrdinové z plakátů vzkazují, že na sobě pracují, inovují a těší se na lepší zítřky. Hudební klub SONO zase využívá svých prázdných prostor jako útočiště pro zkoušky kapel, konference, a dokonce zde vznikl studentský film o epilepsii. V ArtBaru Druhý Pád vznikl podcast, jenž vám přiblíží lidi, kteří za klubem stojí nebo s ním jsou nějakým způsobem spojení. ArtBar můžete podpořit koupí cihly nebo legendární Zázvorodky.

JazzFestBrno míří na obrazovky

Pořadatelé festivalu JazzFestBrno brzy uvedou sérii koncertů na obrazovkách České televize a prostřednictvím streamu oslaví Mezinárodní den jazzu.

Filharmonie Brno u vás doma

Streamovaný koncert brněnské filharmonie proběhne pod taktovkou šéfdirigenta Dennise Russella Daviese ve čtvrtek 15. dubna 2021 ve 20 hodin. Na koncertu zazní Brahmsova Symfonie č. 2 D dur a premiéra Glassovy Symfonie č. 2. V přestávce se mohou posluchači těšit na rozhovor šéfdirigenta s Philipem Glassem. Koncert sledujte na facebookové události, YouTube kanálu nebo zde.

Hrát světově na české nástroje

Prodeje hudebních nástrojů se během pandemie zvýšily po celém světě. Ať už svůj talent teprve objevujete, kroužíte kolem něj po špičkách, nebo jste se s jeho existencí a potřebou rozvíjení již víceméně smířili, vězte, že výběr vhodného hromosvodu této kreativní jiskry vás snadno může zavést k instrumentům vyrobeným hned za vašimi humny.

A co kluby?

Co dělají brněnské kluby v této nepříliš šťastné době? Jejich program se liší. Některé pomocí kampaně rekapitulují uplynulý rok, jiné zase poskytují prostory pro zkoušky kapel, pořádání konferencí či nahrávání demoverzí.

Kabinet Records

Původně založený jako obchod s vinyly při klubu Kabinet MÚZ, dnes funguje již jako nový label orientovaný na brněnskou hudební scénu. Kabinet Records nabízí stovky LP desek napříč žánry i světadíly. Od punku až po jazz.