K běhání stačí pořídit si kvalitní boty a vhodné oblečení. Foto: Běh Lužánkami

Posilovny jsou střídavě otevřené a zavřené, cvičení doma před monitorem vás nebaví a chůze vám nedává zabrat tak, jak byste si představovali? Pokud se vám nechce chodit plavat do Prýglu nebo bušit na venkovních workout hřištích, zbývá vám jediné – nazout tenisky a vyběhnout do ulic.

Těžko byste hledali někoho, kdo nikdy neběhal. Běh je přirozený lidský pohyb, a přestože nepatříme mezi ty nejrychlejší běžce v živočišné říši, jako jedni z mála máme těla uzpůsobena k překonávání dlouhých vzdáleností. Pokud se k výklusu správně namotivujete, odměnou vám budou nejen spálené tuky, ale také rozpumpovaný kardiovaskulární systém, zpevněné kosti, šlachy a vazy a lepší trávení i spánek. A to jsou benefity, které by vás měly zvednout ze židle. Je taky úplně jedno, kolik je vám let a jak je na tom vaše fyzička. Jednoduše poslechněte své tělo a sami vyhodnoťte, s jakou vzdáleností i tempem začnete. Běhání je totiž možná ten nejsvobodnější sport na světě. Nejste odkázáni na otevírací hodiny, dalšího člověka ani potřebné vybavení. Stačí si pořídit kvalitní boty a najít doma ve skříni vhodné oblečení a třeba sluchátka na poslech hudby. Výběr tenisek ale nepodceňujte, obzvláště jestli se chystáte běhat po tvrdých brněnských ulicích. Všechno ostatní vybavení, které běžcům pohyb venku usnadňuje, si můžete pořídit až později, pokud běhání skutečně propadnete. Budou to chytré hodinky, hrudní pás nebo jen hezky barevná čelenka? To necháme na vás. Pamatujte jen na to, že běh nemusí být nutně závod a jediným soupeřem, který by vás měl popohánět k lepší výkonům, jste jen vy sami. 

KAM pro běžecké vybavení

Běžecká speciálka ACsport
Prodejna běžecké obuvi, oblečení a doplňků
www.acsport.cz

NEBBIA
Fitness oblečení z Brna
www.nebbia-brno.cz

Barefoot Brno
Svět bosé obuvi
www.barefootbrno.cz

Sanasport Brno
Běžecká a halová speciálka
www.sanasport-brno.cz

Půjčovna rotopedů a fitness vybavení
Běžecké pásy, rotopedy a další
www.pujcovna-rotopedu.cz

FITHAM
Cvičební pomůcky včetně běžeckých pásů
www.fitham.cz

 

Běhshop
Vybavení pro běh na jednom místě
www.behshop.cz

Best4Run
Běhejte s kvalitním vybavením
www.best4run.cz 

Vše pro běh
Běžecké kurzy i kempy
www.vseprobeh.cz   

Běhání.cz
Boty od profesionálů
www.behani.cz 

Jana Ščamburová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Běžecké kurzy a kempy

Běžecké kurzy pod vedením kvalitních trenérů za nejnižší možnou cenu, zázemí ve sportovním areálu s oválem, videoanalýza vaší techniky, testování obuvi, slevy na vybavení, to vše přímo v Brně? Projekt Vše pro běh kromě zmíněného pořádá i běžecké kempy.

Nechte si poradit s vybavením

Začínáte běhat? Přemýšlíte, jaké si pořídit boty, oblečení, doplňky, co vše vlastně k běhu potřebujete? Rozhodujícím faktorem by neměla být cena nebo vzhled, ale především kvalita, použité materiály, vhodný střih a kompatibilita s vaším typem nohy či terénem.

Závodit i pomáhat

Proč běháte právě vy? Chcete si zlepšit fyzičku, překonat lenost, vyhrát závod nebo pomoct dobré věci? Důvodů se najde spousta a každý je správný. Vyberte si ten svůj a vyběhněte na cestu.

Tři, dva, jedna… Běžíme!

Posilovny jsou střídavě otevřené a zavřené, cvičení doma před monitorem vás nebaví a chůze vám nedává zabrat tak, jak byste si představovali? Pokud se vám nechce chodit plavat do Prýglu nebo bušit na venkovních workout hřištích, zbývá vám jediné – nazout tenisky a vyběhnout do ulic.

Cvičte doma s YOGA i-D

Odpoutej se od všedních problémů a starostí. Nadechni se a obrať pozornost k sobě. Vydechni, pohodlně se usaď a poznej, jak sladit pohyb s dechem. Zastav se, prožij pozici a najdi svůj klid a sílu. Tvoje jóga, tvoje identita. YOGA i-D.