Pokud víte o někom ve svém okolí, kdo se aktuálně nachází v hmotné nouzi, nebo se v ní ocitáte sami, můžete divadelníky kontaktovat na adrese: provazek@provazek.cz. Foto: Divadlo Husa na provázku

Letošní Velikonoce budou jiné. V tom dobrém slova smyslu mohou být pro řadu domácností jiné i díky vám. Divadlo Husa na provázku vyhlašuje ve spolupráci s Diecézní charitou Brno, Armádou spásy a společností Na počátku velikonoční sbírku určenou rodinám v hmotné nouzi a matkám samoživitelkám.

„V dnešní potemnělé době, kdy jsou možnosti povzbudit naše spoluobčany kulturou omezené, cítíme potřebu co možná nejosobnějším a nejpraktičtějším způsobem podpořit rodiny, na něž koronavirová pandemie a s ní spojená opatření dopadají vůbec nejvíce, a dostát tím poselství Velikonoc coby svátků směřujících ke světlu a naději,“ vysvětluje umělecká šéfka Anna Davidová.

Až do 31. března bude každý den od 8 do 20 hodin otevřena pokladna Divadla Husa na provázku, kam mohou zájemci nosit trvanlivé potraviny (masové konzervy, čaje, kávu, velikonoční sladkosti, sušené ovoce, oříšky), drogerii (zubní kartáčky, pasty, dámské hygienické potřeby, šampony, tekutá mýdla, prášky na praní, dezinfekce), školní a výtvarné potřeby (bloky, pastelky, fixy, omalovánky), respirátory či vitamíny.

„Netradiční výslužku ve formě speciálních balíčků poté na Zelený čtvrtek 1. dubna do potřebných domácností rozvezou sami provázkovští herci,“ doplňuje intendantka divadla Eva Yildizová.

Velikonoční potravinová sbírka
každý den do 31/3 | 8.00–20.00
Pokladna Divadla Husa na provázku

Zelný trh 9, Brno
www.fb.com/husanaprovazku
FB událost

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!