Jaké velikonoční dobroty budou letos na vašem stole? Foto: William and Thomas Bakery

Velikonoce vždy bývaly z hlediska gastronomie významným obdobím roku a přicházely po období půstu. Dnes tento tradiční křesťanský půst cílící na očistu ducha nahrazují různé jarní detoxy a speciální diety s cílem očisty organismu. Tak jako tak se po období střídmosti rádi pustíme do velikonoční hostiny!

Velikonoce letos připadají na přelom března a dubna a jsou především obdobím, kdy zase ochutnáme všechny ty pečené i vařené dobroty, které se k nim vážou. 

Velikonoční týden začíná Květnou nedělí, tu o tři dny později následuje Škaredá středa čili den, kdy hospodyňky uklízely a vymetaly světnice. 

O Zeleném čtvrtku se zadělává těsto na pečené jidášky, kousky kynutého těsta, které se motají do tvarů symbolizujících provaz, na němž se oběsil zrádný Jidáš. Podle tradice se také chodí s řehtačkami, jež nahrazují zvony, které odletěly do Říma. V současnosti je tento den populární díky konzumaci špenátu a zeleného piva.

Následuje Velký pátek, připomenutí ukřižování Ježíše Krista a nejpřísnější půst. Člověk by se měl usebrat a spočinout v klidu a tichu. Naopak Bílá sobota je z pohledu hodování mnohem veselejší. Pečou se mazance, bochánky a věnce. V dřívějších dobách bývala jako hlavní chod běžná nádivka, které se říkalo sekanina. Vrcholem Velikonoc je neděle neboli Boží hod velikonoční, oslava Ježíšova zmrtvýchvstání. Podávají se tradiční kynuté buchty a beránek. V minulosti hostina obvykle začínala masovým vývarem a následovalo jehněčí, telecí nebo kůzlečí maso. Velikonoční pondělí se v dnešní době nese ve znamení barvených vajíček a pomlázky. Chlapci obchází domy, aby vymrskali děvčata pletenými žílami, a ty je za to odmění říkankou a malovaným vajíčkem.

KAM na sváteční jídlo

Cukrářství Martinák
Tradiční sladké z Cukrářství Martinák
www.cukrarstvimartinak.cz 

Mikrofarma
Bio maso přímo v centru města
www.mikrofarma.cz 

Paneolit
Rozmanitost pečiva z tradičních receptur
www.facebook.com/paneolit
Článek u nás na webu

Horňácká farma
Bio maso z farmy na úpatí Bílých Karpat
www.hornackyeshop.cz/skopove-maso 

Farma Brusná
Lokální jehněčí a potraviny v bio kvalitě  z Lomnice
www.farmabrusna.cz 

Chleba Brno
Nejen chleba, ale taky velikonoční mazance
www.chlebabrno.cz 

Starobrno
Na Zelený čtvrtek čepované zelené pivo
www.starobrno.cz 

William and Thomas Bakery
Vilém a Tomáš pečou také mazance
www.wtbakery.cz 

Carlini
Mazance po italsku
www.carlini.cz 

Maso Klouda
Maso, které respektuje koloběh přírody
www.maso-klouda.cz 

MZ Řemeslná pekárna
Kvalitní pečivo z pravého másla a italské čokolády
www.fb.com/pekarnanaStefanikove
Článek u nás na webu

BWP Hotel International Brno
Pestrost barev, čerstvé suroviny, vše plné emotivních chutí a vůní
www.jidlozintru.cz
Článek u nás na webu

Barbora Olšanová

Redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Božská chuť z MZ Řemeslné pekárny

Kam pro vždy čerstvé, poctivé, s láskou vyrobené pečivo? MZ Řemeslná pekárna na Štefánikově ulici každý všední den nabízí křupavé chleby, propečené bagety, jemné croissanty, ovocné kapsičky a spoustu dalších specialit.

Člověčí palivo

Naše těla jsou tvořena tím, co jim dodáváme jako palivo. Nemůžeme očekávat, že budeme zdraví, pokud dennodenně jíme a pijeme něco, co je už ze své podstaty závadné. Věřili byste snad, že vaše auto pojede bez problémů, pokud mu nedáte ten správný benzín?

Zdravé potraviny za zdravé ceny

Taky si někdy v krámku se zdravou výživou připadáte, jako byste se přenesli do jiné galaxie? Naštěstí máme přímo v centru Brna největší prodejnu zdravé výživy, ve které se budete cítit jako doma. V prodejně Zdraví s chutí najdete široký sortiment, ochotný personál i zdravé ceny.

Sladký rostlinný život

Moderní, čistě veganské bistro na Orlí Vegan Food & Sweet Bar nabízí výtečné donuty, koblihy ale i cheesecake či red velvet v rostlinném podání. Pokud máte chuť na něco pečeného, ve vašem hledáčku rozhodně nesmí chybět Tutti Frutti.

Pro čerstvá vejce do vejcomatu

Vejce čerstvá, levná a 100% česká. Zaměstnanci Podniku pro výrobu vajec v Kosičkách denně rozváží více než 450 000 vajíček po distribučních místech napříč celou republikou. Stavte se u vejcomatu ve Slatině a nakupte pohodlně a bezpečně.