Ve vejcomatu najdete vejce podestýlková i ta z volného chovu. Foto: Pocket media/Klára Galle

Dát si čerstvá vejce každý den bez nutnosti tlačení se ve frontách v supermarketech? V současné době nejbezpečnější nákup této důležité součásti jídelníčku nabízí automat na vejce v brněnské Slatině. 

denně rozveze drůbežárna v Košičkách
Nejčersvější vejce za nejpříznivější ceny

Podnik pro výrobu vajec v Kosičkách je firma s více než čtyřicetiletou tradicí, známá po celé republice díky kvalitní produkci a distribuci konzumních vajec. K dispozici mají Kosičky vajíčka od více než 1 000 000 nosnic denně na různých způsobech ustájení. Jedná se o klecové chovy s označením 3CZ, podestýlkové s kódem 2CZ, vajíčka z chovů ve volném výběhu s kódem 1CZ a křepelčí vajíčka. Kosičky se odlišují od jiných drůbežáren tím, že každodenní produkci vajec rozvezou místní zaměstnanci sami po celé České republice k cílovým zákazníkům. Tím eliminují složité distribuční cesty a překupy velkoobchodům.

Nejen mléko, ale i vejce z automatu

Nyní je navíc koupíte v Brně-Slatině prostřednictvím automatu na vejce – tzv. vejcomatu. Rychle, bezpečně a díky platebnímu terminálu i bezhotovostně. V automatu je k dispozici 10 produktů různě velkých balení různě velkých vajec od malých „S“, přes „M“ a „L“ až po dvoužloutková vejce velikosti „XL“, navíc v barvě hnědé či bílé. Samozřejmostí je každodenní očista a dezinfekce zařízení. V případě zájmu o větší množství vajec, než lze zakoupit prostřednictvím vejcomatu ve Slatině (například do vaší restaurace, jídelny, cukrárny, lahůdek či potravin), kontaktujte přímo podnik v Kosičkách.

Co najdete ve vejcomatu?

 ▪ čerstvá česká vejce z podestýlkového chovu (farmářská vejce s kódem začínajícím 2CZ splňují komfortní požadavky pro nosnice i kvalitu finálního produktu)

cereální vejce tří zrnin (farmářská cereální vejce s kódem 2CZ pocházejí od nosnic chovaných na podestýlce ve voliéře a krmených minimálně 3 druhy obilovin)

čerstvá česká vejce z volného chovu (slepice ve volném výběhu jsou chované nejšetrnějším způsobem s důrazem na vysokou životní úroveň zvířat)

křepelčí vejce (křepelčí vajíčka, která jsou v porovnání se slepičími menší, obsahují dvojnásobné množství vitamínů a jsou bohatým zdrojem omega mastných kyselin)

bílá vejce (vejce s bílou barvou skořápky – kraslice – jsou snášena nosnicemi s bílou barvou peří)

Proč právě vejcomat?
otevřeno 24/7
zaručeně čerstvá vejce
doplňován několikrát denně
řízená teplota
kolem
15 °C
pravidelná dezinfekce

Proč jíst vajíčka každý den?

zvýšení imunity (konzumace vajec je díky množství vítamínů skvělá prevence proti vzniku onemocnění zejména v období chřipkové či jiné epidemie)

snížení rizika srdečních onemocnění (vajíčka posilují činnost příčně pruhované i hladké svaloviny)

pozitivní vliv na funkci a činnost mozku (je prokázáno, že konzumace vajec má vliv na kvalitu myšlení a rychlost reakce)

pozitivní vliv na duševní zdraví (konzumace vajec snižuje celkovou míru stresu a podporuje tvorbu serotoninu, hormonu štěstí)

Vejcomat
Černovičky 36a, Brno
Podnik pro výrobu vajec v Kosičkách

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Božská chuť z MZ Řemeslné pekárny

Kam pro vždy čerstvé, poctivé, s láskou vyrobené pečivo? MZ Řemeslná pekárna na Štefánikově ulici každý všední den nabízí křupavé chleby, propečené bagety, jemné croissanty, ovocné kapsičky a spoustu dalších specialit.

Člověčí palivo

Naše těla jsou tvořena tím, co jim dodáváme jako palivo. Nemůžeme očekávat, že budeme zdraví, pokud dennodenně jíme a pijeme něco, co je už ze své podstaty závadné. Věřili byste snad, že vaše auto pojede bez problémů, pokud mu nedáte ten správný benzín?

Zdravé potraviny za zdravé ceny

Taky si někdy v krámku se zdravou výživou připadáte, jako byste se přenesli do jiné galaxie? Naštěstí máme přímo v centru Brna největší prodejnu zdravé výživy, ve které se budete cítit jako doma. V prodejně Zdraví s chutí najdete široký sortiment, ochotný personál i zdravé ceny.

Sladký rostlinný život

Moderní, čistě veganské bistro na Orlí Vegan Food & Sweet Bar nabízí výtečné donuty, koblihy ale i cheesecake či red velvet v rostlinném podání. Pokud máte chuť na něco pečeného, ve vašem hledáčku rozhodně nesmí chybět Tutti Frutti.

Pro čerstvá vejce do vejcomatu

Vejce čerstvá, levná a 100% česká. Zaměstnanci Podniku pro výrobu vajec v Kosičkách denně rozváží více než 450 000 vajíček po distribučních místech napříč celou republikou. Stavte se u vejcomatu ve Slatině a nakupte pohodlně a bezpečně.