Mincmistrovský sklep © TIC BRNO Michal Růžička

Další novinkou připravovanou TIC BRNO je zbrusu nová expozice v Mincmistrovském sklepě, která bude patřit v České republice k unikátům. 

Zbrusu nová expozice pod Dominikánským náměstím bude multimediální a s využitím nových technologií bude zachycovat historický vývoj města a nezapomene ani na brněnské legendy. Prohlédnete si v ní krátké, výstižné a atraktivní představení historie města a seznámíte se s urbanistickým a stavebním vývojem středu města. Expozice o Dominikánském náměstí bude doplněna modelem místa a fotografiemi, chybět nebude mystický prvek brněnských legend a jeho živé a autentické zpracování využitím videomappingu a audiostopy, ani rozměrné panoramatické pohledy a plátna, která vtáhnou do doby, již zobrazují. Cílem tvůrců je dokonalá audiovizuální podívaná na historii města a jeho legendy, která prostřednictvím zvuků a obrazu přitáhne pozornost lidí a bude je bavit. Novou expozici s TIC BRNO připravují Michal Konečný, Beata Spáčilová, Petr Škobrtal, Jakub Polách a Veronika Vlková.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vila Löw-Beer zve na virtuální prohlídku

Oblíbené programy pro rodiny s dětmi Vila dětem teď probíhají on-line. Letos jste si tak už mohli virtuálně prohlédnout část stálé expozice vily Löw-Beer věnovanou textilnímu průmyslu a rodině Löw-Beer nebo se dozvědět zajímavosti o jarních židovských svátcích. V dubnu vás čeká program s názvem Skryté poklady zahrady.

Muzeum romské kultury představí fotografie manželů Carretových

Deník života romských rodin. Tradice, řemesla, sváteční i všední chvíle – to vše zobrazuje nová výstava Muzea romské kultury Otisk cest. Fotografie Claude a Marie-José Carret. Třicet let manželé Carretovi navazují vztahy s Romy po celé Evropě a díky osobním poutům a přátelstvím vznikají přirozené fotografie každodenního života.

381 346 územních plánovačů on-line

381 346 je počet všech obyvatel Brna, kterých se týká návrh nového územního plánu. Je to i název výstavy kanceláře městského architekta v brněnském Urban centru. Výstava představuje devět horkých témat, jež rezonovala Brnem při veřejném projednávání návrhu. Nově ji můžete navštívit on-line na webu Urban centra.

I muzea a galerie nabízejí on-line program

Existuje několik způsobů, jak si v dnešní době užít umění. Tím prvním jsou on-line sbírky, které muzea a galerie nabízejí. Můžete se tak z pohodlí domova podívat třeba na digitalizovaný obraz Hlava Medusy, který se letos v březnu vrátil zpět do Moravské galerie v Brně.

Nejen do Letohrádku Mitrovských zve Petr Lukas

Po třech výstavních uzávěrách v loňském roce jsme v Letohrádku Mitrovských na Starém Brně doufali v otevření nové výstavy alespoň v měsíci březnu. Očekávání se bohužel nenaplnilo a dosud není ani zřejmé, kdy budeme moct návštěvníky znovu přivítat.