Encounter 2016 © Marián Medlen

Ač se v současnosti nemůžeme setkávat a cesty do zahraničí jsou téměř nemyslitelné, od 23. do 27. března se budete moct potkat s lidmi ze všech koutů Evropy. Studenti Divadelní fakulty JAMU totiž dokončují přípravy 31. ročníku mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2021.

Festival je maraton plný divadla, lidí a setkávání. A letos může pod pokličku nahlédnout opravdu každý, neboť proběhne celý on-line u každého z nás doma. Můžete se těšit na záznamy představení mladých umělců, ale také na přednášky, koncerty či ENC:STAGE! Program festivalu naleznete na webu, kde se také dočtete informace o účinkujících souborech nebo představeních. Vstupenky si můžete zakoupit přes GoOut, díky čemuž získáte možnost zažít divadlo i v těchto nelehkých časech. Navíc doprovodný program a ENC:STAGE!, tedy živé přenosy koncertů den před festivalem, budou na webu volně přístupné. Tak si nenechte ujít příležitost pozvat kulturu k vám domů!

23–27/3/2021
SETKÁNÍ/ENCOUNTER
www.encounter.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Divadla za zavřenými dveřmi

Přestože dveře divadel zůstávají stále zavřené, brněnská divadla hledají způsoby, jak se svými návštěvníky zůstat v kontaktu. Ať už se jedná o on-line talk show, podcast, on-line rozhovor či výstavu ve výloze.

Globalizace je láska k regionu! On-line je láska k divadlu!

Prostor pro myšlení a sledování divadla v mezinárodním kontextu, který přesahuje rybníček jednoho města a státu, nikdy nebyl dostupnější než za současného stavu. Ten způsobil, že jsou divadla zavřená pro své diváky. Umožnil však divadlo podrobit potřebné zkoušce. Její výsledky lze vidět po celém světě.

V Káznici se s jarem probouzí zvěř a formuje se umělecká „smečka“

Bývalá káznice na Bratislavské ulici je objekt unikátní nejen v rámci lokality tzv. brněnského Bronxu, ale i v kontextu celého Brna. Její hodnota přitom nespočívá jen v její minulosti, kdy je právem považována za významné místo historické paměti, ale i v jejím potenciálu k širšímu využití pro kulturní, komunitní, vzdělávací či jiné aktivity v budoucnosti. Ponechme stranou budoucnost vzdálenější, kterou představuje projekt plánovaného Kreativního centra, a podívejme se především na současnost a mnohem bližší časový horizont roku 2021.

Divadlo Husa na provázku vyhlašuje velikonoční potravinovou sbírku

Letošní Velikonoce budou jiné. V tom dobrém slova smyslu mohou být pro řadu domácností jiné i díky vám. Divadlo Husa na provázku vyhlašuje ve spolupráci s Diecézní charitou Brno, Armádou spásy a společností Na počátku velikonoční sbírku určenou rodinám v hmotné nouzi a matkám samoživitelkám.

Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER bude!

Ač se v současnosti nemůžeme setkávat a cesty do zahraničí jsou téměř nemyslitelné, od 23. do 27. března se budete moct potkat s lidmi ze všech koutů Evropy. Studenti Divadelní fakulty JAMU totiž dokončují přípravy 31. ročníku mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2021.