Vyhlídka od kostelíku v Líšni © Eva Cacková

Jaké jsou naše covidové vyhlídky, ví jen covid-19 sám, a dost možná ani on ne, ale jaké vyhlídky můžete v Brně navštívit vy, ví TIC BRNO, a dokonce si u něj k nim můžete stáhnout průvodce do kapsy.

V dnešních dnech je nadhled potřeba víc než jindy, tak proč si jej neužít na brněnských vyhlídkách. V poslední době je populární ta nejnovější na Holedné, ale Brno jich má mnohem víc! V průvodci do kapsy, který si můžete stáhnout ve formě PDF na portálu GOtoBRNO.cz v sekci Brno prakticky – ke stažení, jich najdete hned 22. Ne všechny jsou v dnešních dnech přístupné, ale na ty venku můžete s chutí vyrazit. V centru určitě doporučujeme nádherný secesní vyhlídkový altán na jižním svahu Špilberka nebo celé Denisovy sady a jejich terasy. Altán nad Svratkou a Mahenova stráň nabízí výhled na Pisáreckou kotlinu i na místo mezinárodních veletrhů již od roku 1928, Bílá hora zase ne náhodou na sklonku 30. let 20. století posloužila německé armádě ke stavbě pozorovatelen protiletecké obrany. A tak dále… Nahlédněte do průvodce a vyrazte ven!

Brno prakticky – ke stažení
www.GOtoBRNO.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!