Václav Marhoul, režisér filmu Nabarvené ptáče, bude hostem pořadu Cestovatelské středy 24. 3. Foto: Bioscop

Dobrá zpráva pro všechny diváky pořadu Cestovatelské středy v Národním muzeu! I přes nemožnost scházet se naživo bude program pokračovat alespoň on-line formou, přičemž jeho následující díly nabídnou hned několik zajímavých hostů.

Kdo vás čeká v Cestovatelských středách v březnu? Už 3. a 10. 3. se můžete těšit na Přemysla Rabase, ředitele ZOO a safari Dvůr Králové, který bude mluvit o unikátní fauně Afriky, bílých nosorožcích a budoucnosti divočiny. 17. 3. jsou na programu Lezecké extrémy Marka Holečka, s nímž procestujete Karakoram, Himálaj, Hindúkuš i Antarktidu. Týden poté, 24. 3., následuje výlet do světa filmu s Václavem Marhoulem, který zvládl Afghánistán, roli šéfa Barrandova, produkci pro Václava Havla i Silver Screen v Lucerně. 31. 3. se s Petrem Jandou, zpěvákem, skladatelem, kytaristou a frontmanem skupiny Olympic, nabijete pozitivní rockovou energií.

Cestovatelské středy
CK Livingstone
www.cestovatelskestredy.cz
www.livingstone.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kunštátsko a Bílovicko. Krajiny protkané poezií

Každý máme svá rodná města nebo vesnice, ke kterým si vytváříme osobitý vztah. V dnešním tak rychle se měnícím a informacemi nabitém světě někteří usilovně, jiní systematicky a další intuitivně hledáme a navštěvujeme krajiny odpočinku a relaxace. Potřebujeme místa, kde obnovujeme naše zdraví a životní síly.

Podcasty Z.BESEDY

Už brzy se můžete těšit na ty nejvymazlenější podcasty Znojemské Besedy. Z.BESEDY – právě takový název nový podcast dostal. Čeká vás půlhodinka povídání se zajímavými hosty.

Naučná stezka Járy Cimrmana

Příznivci českého všeuměla, neznámého génia Járy Cimrmana zbystří! Lomnicí u Tišnova totiž vede naučná stezka, po které se můžete projít (nebo plahočit) až k hájence pod vrchol Sýkoře. Trasa je dlouhá asi 5 kilometrů a má několik zastavení, kterým se tady říká tzv. plahočiny.

Umělecká litina – černé skvosty v blanenských ulicích

Vydejte se do Blanska po stopách dávné slávy umělecké litiny. Její rozvoj byl spjat zejména s osobnostmi Huga Františka Salma a Karla barona z Reichenbachu v počátku 19. století. Stopy, které zanechali oni i jejich pokračovatelé, jsou po téměř dvou staletích patrné.

Lušticí hledačka v Mikulově

Zábavná procházka s úkoly pro děti vede přes centrum Mikulova až na Svatý kopeček. Na výlet můžete vyrazit, kdykoliv se vám zachce, stačí se zaregistrovat na webu uvedeném v patičce. Na e-mail poté dostanete dokument s mapou, základními informacemi a především pracovní listy s křížovkami a úkoly.