Nechte se unášet skladbami, které brněnští filharmonici posílají přímo do vašich domovů. Foto: Filharmonie Brno

Když nemohou koncertovat, vysílají a nahrávají. Filharmonie Brno své publikum neopouští ani v době přísných opatření, a vy si tak můžete doma poslechnout například dramatický hudební obraz Lenora, Symfonii č. 3 Thomase Larchera nebo edukační koncert Opravdový Vivaldi.

Díky edukativnímu koncertu pro dospělé Opravdový Vivaldi dostupnému na Facebooku a YouTube Filharmonie Brno prožijete Čtvero ročních dob jinak, než jste zvyklí. Jaro a Léto v podání orchestru se sólistou Janem Rybkou a muzikoložkou Dagmar Glüxam přiblíží, jak toto dílo slyšeli lidé v době jeho vzniku. Pro Český rozhlas Vltava filharmonici nahráli Symfonii č. 3 Thomase Larchera, snažící se nahlédnout do duše alpinistů, kteří mnohdy v horách riskují život. Autor skladbu napsal na spoluobjednávku šesti evropských orchestrů a Filharmonie Brno byla první, kdo ji zahrál. Posledním tipem je nahrávka hudebního obrazu Lenora, vokálně-instrumentální kompozice Antonína Rejchy ze začátku 19. století, kterou brněnská filharmonie nahrála a vydala ve vlastní režii.

JazzFestBrno míří na obrazovky

Pořadatelé festivalu JazzFestBrno brzy uvedou sérii koncertů na obrazovkách České televize a prostřednictvím streamu oslaví Mezinárodní den jazzu.

Filharmonie Brno u vás doma

Streamovaný koncert brněnské filharmonie proběhne pod taktovkou šéfdirigenta Dennise Russella Daviese ve čtvrtek 15. dubna 2021 ve 20 hodin. Na koncertu zazní Brahmsova Symfonie č. 2 D dur a premiéra Glassovy Symfonie č. 2. V přestávce se mohou posluchači těšit na rozhovor šéfdirigenta s Philipem Glassem. Koncert sledujte na facebookové události, YouTube kanálu nebo zde.

Hrát světově na české nástroje

Prodeje hudebních nástrojů se během pandemie zvýšily po celém světě. Ať už svůj talent teprve objevujete, kroužíte kolem něj po špičkách, nebo jste se s jeho existencí a potřebou rozvíjení již víceméně smířili, vězte, že výběr vhodného hromosvodu této kreativní jiskry vás snadno může zavést k instrumentům vyrobeným hned za vašimi humny.

A co kluby?

Co dělají brněnské kluby v této nepříliš šťastné době? Jejich program se liší. Některé pomocí kampaně rekapitulují uplynulý rok, jiné zase poskytují prostory pro zkoušky kapel, pořádání konferencí či nahrávání demoverzí.

Kabinet Records

Původně založený jako obchod s vinyly při klubu Kabinet MÚZ, dnes funguje již jako nový label orientovaný na brněnskou hudební scénu. Kabinet Records nabízí stovky LP desek napříč žánry i světadíly. Od punku až po jazz.