Pacienti zařízení Doktor Brno s.r.o. svojí osobní zkušeností potvrzují závěry o prospěšnosti vysokých dávek vitamínu C ze světových klinických studií. Foto: Doktor Brno s.r.o.

Proč je pro nás vitamín C tak důležitý? Proč ve vysokých dávkách pomáhá léčit závažné choroby a  proč mají vysoké dávky vitamínu C smysl, i když netrpíme závažným onemocněním? To vše se můžete dozvědět na následujících řádcích.

Aplikace infuze

Víc než pilulky

Na vzniku množství různých závažných onemocnění se podílí chronický zánět. K jeho vzniku významně přispívá také oxidační stres, který vede k oslabení funkce imunitního systému a zvyšuje náchylnost k infekcím. Nové poznatky ukazují, že vitamín C má svoji úlohu nejen v prevenci mnohých onemocnění, ale má i významný léčebný potenciál, a to hlavně díky své schopnosti působit právě proti oxidačnímu stresu. Pokud podáme vitamin C ve zvýšené dávce nitrožilně, zvýšíme zásadně jeho koncentraci v buňkách a toto navýšení ihned pozitivně ovlivní fungování imunitního systému. 

Imunita i hojení ran

Pro koho je nitrožilní léčba vitamínem C určena? Vitamín C ve vysokých dávkách působí příznivě při poruchách imunity, při akutních i chronických infekcích, při revmatických onemocněních ale také například při hojení ran. Dále se doporučuje při léčbě onemocnění spojených s přítomností chronického zánětu. S nitrožilním podáním vitamínu C mají již několikaleté velmi dobré zkušenosti v zařízení Doktor Brno s.r.o. a i přesto, že zdravotní pojišťovny infuze vitamínu C nehradí, velké množství spokojených klientů se k této podpůrné léčbě do uvedeného zařízení opakovaně vrací.

Doktor Brno s.r.o.
MUDr. Lenka Dybová
Masarykova 31, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vysoké dávky vitamínu C proti stresu i nádorům

Trápí vás únava, opakovaná nachlazení a virová onemocnění? Vitamin C pomáhá zmírnit příznaky nebo tyto stavy dokonce úplně eliminovat. Podle posledních amerických klinických studií se navíc ukazuje, že vysoké dávky vitamínu C působí také protinádorově.

Pomozte útulkům v Brně a okolí

Podpořte kočičí domovy, útulky pro zatoulané pejsky i azyly pro zvířata všeho druhu. V Brně i okolí je spousta lidí, která se rozhodla němým tvářím s vynaložením velkého úsilí zajistit lepší život. Přidáte se k nim?

Opečujte svého mazlíčka

Doba pandemická změnila mnohé. Máme jiné návyky, věnujeme se jiným činnostem a uvědomujeme si nové skutečnosti, kterým jsme v době před koronavirem nejspíše nevěnovali takovou pozornost. Třeba obrovskou radost a pocit uvolnění, jakou nám přinášejí naši domácí mazlíčci.

Kam pro současné umění

Řešíte, co si pověsit na stěny, aby se váš byt stal tím pravým domovem? Ať už se ve výtvarném umění vyznáte či nikoliv, investice do něj se vyplatí.

S láskou ke dřevu

Když se láska k práci se dřevem spojí s dobrým nápadem a touhou pomáhat, vznikne… From The Forest.