Foto: archiv školy

Textilní průmysl je jeden z největších znečišťovatelů životního prostředí, o etických problémech výroby ani nemluvě. Na brněnské Střední škole umění a designu proto nedávno vznikl revoluční obor budoucnosti Ekotextil design, který si dává za cíl vychovat takového módního návrháře, který je plně odpovědný za svůj výrobek v termínech jeho ekologického dopadu. Jedná se o unikátní čtyřleté studium na státní střední škole, které ve světě pro danou věkovou kategorii nemá obdoby. Druhé kolo talentových zkoušek se bude konat 8. 4.

Ekotextil design
Střední škola umění a designu Brno
www.ssudbrno.cz
www.fb.com/ekotextildesign

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Záliby dělají člověka

Každý člověk by měl mít pět koníčků. První, který vám vydělá peníze, druhý, který vás udrží ve formě, třetí, který podpoří vaši kreativitu, čtvrtý, kterým se budete vzdělávat, a konečně pátý, který potěší vašeho ducha. Schválně, kolik jich máte vy?

Objevte svůj tvůrčí potenciál z obýváku

Kurzy z obýváku jsou on-line i off-line lekce zaměřené na rozvoj kreativity. V nabídce platformy naleznete workshopy tvůrčího psaní, pravidelné besedy se spisovateli, pomoc a vedení pro začínající autory, praktické vyučování i individuální konzultace.

Jaro s cizími jazyky a Correctem

Jak se správně učit cizí jazyky? Jazykové centrum Correct nabízí výuku pro děti i dospělé, veřejnost i firmy, začátečníky i pokročilé. Aktuálně probíhá zápis do jarních kurzů 15 jazyků včetně češtiny pro cizince.

Devětsil v Otevřené zahradě!

Současná doba klade velké nároky na dlouhodobou psychickou odolnost a mentální zdraví každého z nás. Pokud chcete posílit svoji schopnost přijímat změny, „dobít baterky“ a uvědomit si zdroje své psychické síly a mentálního zdraví, pak přijďte v dubnu do Otevřené zahrady.

Zabavte se v kuchyni

Jak se zabavit doma a zároveň si pochutnat? Máte-li troubu a nějaké to kuchyňské vybavení, můžete spojit příjemné s užitečným a upéct či uvařit si něco dobrého. Nabídka on-line kurzů zaměřených na gastronomii roste každým dnem.