Naším cílem bylo vyrobit jednoduchý, elegantní výrobek, který bude dělat radost i několik desítek let.
Foto: V plechu

Se zakladateli nové brněnské značky V plechu jsme si povídali třeba o tom, co stálo za jejím zrozením nebo kde je možné si jejich výrobky zakoupit. Čtěte v krátkém rozhovoru.

Můžete v krátkosti představit značku V plechu? Co stálo za jejím zrozením?

Za projektem V plechu stojí partneři, kamarádi a kovotlačitelé Nikol a Jan. Nápad vytvořit něco vlastního jsme měli dlouho, ale s něčím konkrétním jsme začali v květnu roku 2020. Pokračujeme v rodinné tradici, kterou Jan převzal po svém dědovi a tátovi. Naším cílem bylo vyrobit jednoduchý, elegantní výrobek, který bude dělat radost i několik desítek let. Ručně vyrábíme obaly na květináče, svícny a máme spoustu dalších nápadů, které chceme postupně realizovat. Možností je spousta, jediné, co zůstává, je základní materiál, a tím je plech. Zatím vyrábíme z měděného a mosazného plechu. Zkoušíme, co nám naše schopnosti dovolí, učíme se nové věci a každý další výrobek je pro nás trochu výzva. 

 Kde je možné si vaše výrobky zakoupit?

Fungujeme hlavně na našem e-shopu www.vplechu.cz, kde jsou všechny výrobky taky popsané a nafocené. Pokud si chcete ale naše produkty pořádně prohlédnout naživo, tak jsou k dispozici v brněnském Place Store na Moravském náměstí.

Jaké další zajímavé lokální značky byste mohli doporučit?

Určitě značku šperků Maite, betonové obrazy Litone a kožené výrobky Manopu z Jeseníků. Stojí za to prohlédnout si jejich tvorbu a třeba je i v téhle době podpořit. 

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vysoké dávky vitamínu C proti stresu i nádorům

Trápí vás únava, opakovaná nachlazení a virová onemocnění? Vitamin C pomáhá zmírnit příznaky nebo tyto stavy dokonce úplně eliminovat. Podle posledních amerických klinických studií se navíc ukazuje, že vysoké dávky vitamínu C působí také protinádorově.

Pomozte útulkům v Brně a okolí

Podpořte kočičí domovy, útulky pro zatoulané pejsky i azyly pro zvířata všeho druhu. V Brně i okolí je spousta lidí, která se rozhodla němým tvářím s vynaložením velkého úsilí zajistit lepší život. Přidáte se k nim?

Opečujte svého mazlíčka

Doba pandemická změnila mnohé. Máme jiné návyky, věnujeme se jiným činnostem a uvědomujeme si nové skutečnosti, kterým jsme v době před koronavirem nejspíše nevěnovali takovou pozornost. Třeba obrovskou radost a pocit uvolnění, jakou nám přinášejí naši domácí mazlíčci.

Kam pro současné umění

Řešíte, co si pověsit na stěny, aby se váš byt stal tím pravým domovem? Ať už se ve výtvarném umění vyznáte či nikoliv, investice do něj se vyplatí.

S láskou ke dřevu

Když se láska k práci se dřevem spojí s dobrým nápadem a touhou pomáhat, vznikne… From The Forest.