Kristýna Malíková z Artu © Oliver Staša

Dveře Artu i sálů jsou sice pořád zavřené, v kině se nicméně stále pracuje. A to nejen na on-line projekcích či na přípravách filmových kvízů a dalšího obsahu. Tým se aktivně věnuje také podávání žádostí a grantů, i drobným úpravám zákulisí. 

V Artu tak probíhá lakování, natírání, vrtání, utahování šroubků i pečlivý úklid všech zákoutí. Po otevření se můžete těšit na vyladěné kinové prostory – například artovská pokladna se nově pyšní stabilním monitorem pro pohodlnější výběr sedaček a také obrazovkou pro digitální postery.

Kochat se také mohou fanoušci kinového merchandise, který najdete vystavený v oknech Café Art. Artovské batůžky, ponožky a další si můžete objednat na webu. Nespí ani Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16, jehož 62. ročník proběhne v říjnu. Tým už také vybral letošnímu ročníku motto, které zní We Can Do It, a také nakoukává první přihlášené kraťasy. V kině je stále co dělat, Art už se ale nemůže dočkat, až vám všechny novinky představí osobně!

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Pohled shora aneb jak to vidí promítač

Stanislav Vacl je hlavní promítač Kina Art. Pracuje v kině od roku 2008 a zažil na vlastní kůži přechod z filmového pásu na digitální kino. V kině je zodpovědný nejen za projekce filmů, ale také za filmové kopie, techniku a hromadu věcí, bez kterých by kino nefungovalo.

Za filmem zve Miloš Henkrich

I v březnu zřejmě diváci a kina nebudou v jiném než platonickém kontaktu – přes internet on-line a na sociálních sítích. Oč důvěrnější vztah se utváří mezi publikem, monitorem a domácími audiovizuálními médii, o to víc stojí za pozornost. A protože je březen měsícem knihy, literatura se přímo nabízí být průvodcem na „dobrodružné výpravě za obrazovku“.

Na co se podívat v dubnu?

Zápas o osud lidstva, světa a vesmíru, ženy z londýnské periferie a očekávaní Oscaři. V tomto článku najdete filmové či seriálové tipy od redaktora KAM Miloše Henkricha.

Brno a Jihomoravský kraj jako bašta filmové tvorby

Za tři roky své existence podpořil Jihomoravský filmový nadační fond 60 projektů a stal se významnou institucí v audiovizuální tvorbě. Svou činností podporuje zajímavé tvůrce, místní profesionály a služby i ekonomiku kraje.

Na co se podívat v březnu?

Dochází vám nápady, na co se doma podívat? V tomto článku najdete tipy jak na novinky, tak i starší filmy od redaktora KAM Miloše Henkricha.