Karel Semotam ze Znojemské Besedy věří, že letošní vinobraní si opět užijeme v plné síle. Foto: Znojemská Beseda

To, že jsme v loňském roce museli zrušit Znojemské historické vinobraní, nás bolelo. Dlouho jsme všechny napínali a vlastně čekali, že se situace zlepší. V posledních letech jsme se s návštěvností vyšplhali až na bezmála 90 000 návštěvníků, a tak bude i letos nad vinobraním viset jeden velký otazník. 

S ohledem na opatření, která nás budou čekat. O to víc se snažíme věřit tomu, že letošní ročník je na dobré cestě. Část programu se nám podařilo minulý rok odtajnit, takže už teď je jasné, že se můžete těšit na velkolepý průvod krále Jana Lucemburského, koncerty interpretů, jako jsou Chinaski, Richard Müller, Mikolas Josef, Lucie Bílá, James Harries a spousta dalších. Kromě toho vás budou čekat tři dny plné zážitků a historické atmosféry na 13 scénách tak, jak ji znáte. Kdo si neschoval vstupenku zakoupenou na minulý ročník, může si ji pořídit už teď, a to prostřednictvím sítě Ticketstream. Aktuální informace můžete sledovat na webu nebo na Facebooku.

Karel Semotam

vedoucí marketingu

Znojemské vinobraní
Znojemská Beseda
www.znojemskevinobrani.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kunštátsko a Bílovicko. Krajiny protkané poezií

Každý máme svá rodná města nebo vesnice, ke kterým si vytváříme osobitý vztah. V dnešním tak rychle se měnícím a informacemi nabitém světě někteří usilovně, jiní systematicky a další intuitivně hledáme a navštěvujeme krajiny odpočinku a relaxace. Potřebujeme místa, kde obnovujeme naše zdraví a životní síly.

Podcasty Z.BESEDY

Už brzy se můžete těšit na ty nejvymazlenější podcasty Znojemské Besedy. Z.BESEDY – právě takový název nový podcast dostal. Čeká vás půlhodinka povídání se zajímavými hosty.

Naučná stezka Járy Cimrmana

Příznivci českého všeuměla, neznámého génia Járy Cimrmana zbystří! Lomnicí u Tišnova totiž vede naučná stezka, po které se můžete projít (nebo plahočit) až k hájence pod vrchol Sýkoře. Trasa je dlouhá asi 5 kilometrů a má několik zastavení, kterým se tady říká tzv. plahočiny.

Umělecká litina – černé skvosty v blanenských ulicích

Vydejte se do Blanska po stopách dávné slávy umělecké litiny. Její rozvoj byl spjat zejména s osobnostmi Huga Františka Salma a Karla barona z Reichenbachu v počátku 19. století. Stopy, které zanechali oni i jejich pokračovatelé, jsou po téměř dvou staletích patrné.

Lušticí hledačka v Mikulově

Zábavná procházka s úkoly pro děti vede přes centrum Mikulova až na Svatý kopeček. Na výlet můžete vyrazit, kdykoliv se vám zachce, stačí se zaregistrovat na webu uvedeném v patičce. Na e-mail poté dostanete dokument s mapou, základními informacemi a především pracovní listy s křížovkami a úkoly.