Kde hledá kulturu v době uzavření kulturních institucí herečka Alena Antalová? A co pro ni znamená jaro v Brně? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Kde hledáte kulturu v době uzavření kulturních institucí?

Na naléhání našich dětí jsme si pořídili Netflix a jsem úplně v šoku z toho, jaké seriály a filmy se tam vysílají. Nikdy by mě nenapadlo, že se ze mě stane seriálový divák, ale zázraky se dějí. Závidím a přeji to všem těm hercům, protože když máte takový chytrý a citlivý scénář, tak se to snad ani nedá pokazit. Všichni jsou úžasní… Taky nám Ježíšek přinesl gramofon, takže poslouchám staré desky, třeba pana Wericha, vážnou hudbu, Osvobozené divadlo, jazz, Semafor, Zuzanu Navarovou… A to je taky zážitek.

Co pro vás znamená jaro v Brně?

Krokusy kolem pravotočivé zatáčky pod Petrovem, sněženky a bledule v lese, lísky u přehrady, tulipánky a narcisky u nás na zahradě, fialky v Líšni mezi opuštěnými kolejemi a špačci…

Na čem teď pracujete, kde vás v následujících měsících budeme moci vidět? 

Zkouším u nás v Městském divadle Brno moc krásnou roli paní Fairfaxové v muzikálu Jane Eyrová. Moc se z toho těším, myslím, že je zaděláno na krásné představení.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Mikroskopická anketa

Který obor, v němž nachází elektronová mikroskopie své uplatnění, je pro vás osobně nejvíce fascinující? V krátké anketě jsme se zeptali předních vědců a manažerů, kteří pracují v brněnských vědeckých ústavech nebo ve vedení firem produkujících elektronové mikroskopy. A také letošního VIP hosta z USA a českého rodáka Ondřeje Křivánka.

Carretovi citlivě zachycují vztah k posvátné stránce života, říká kurátorka Eva Mazárová

Výstava Otisk cest. Fotografie Claude a Marie-José Carret v Muzeu romské kultury představí tvorbu této dvojice. Kurátorský výběr fotografií přibližuje v rozhovoru jedna z kurátorů výstavy, etnoložka Eva Mazárová.

Nový materiál se pomalu rýsuje, říkají Beps’n’Johnnies

Kde v Brně rádi hrají Beps’n’Johnnies, na čem zrovna pracují a jaké počiny je na lokální hudební scéně v poslední době nejvíce zaujaly? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Ruční práce mají terapeutický účinek, říkají Šárka a Hanka ze Zašívárny

O projektu Zašívárna jsme si povídali s jeho zakladatelkami Šárkou a Hankou. 

Opět se zvedáme, říká děkan Divadelní fakulty JAMU Petr Francán

S děkanem Divadelní fakulty JAMU Petrem Francánem jsme si v krátkém rozhovoru povídali o tom, v čem je brněnské divadlo specifické, kde hledat umění v době uzavření kulturních institucí i škol a co mu v posledních měsících udělalo radost.