Centrum Brna brzo s prvky rozšířené reality © TIC BRNO Michal Růžička

Když nemůžete projekty realizovat, můžete je připravovat. A tak se v TIC BRNO nyní připravuje úplná novinka – turistický průvodce Brnem formou aplikace s prvky rozšířené reality.

Že nevíte, o co jde? Toto moderní a inovativní vizuální dílo pracující s prostředky rozšířené reality vám realitu, kterou zažíváte, díky vašemu mobilu namířenému na konkrétní objekt rozšíří o jeho animovaný digitální záznam. Aplikace zábavnou formou představí Brno a jeho vybraná specifika a klíčová témata, jakými jsou například architektura, historie, významné památky… Určena je pro širokou veřejnost, nejvíc ji asi využijí mladí lidé od 10 do 35 let a mladé rodiny s dětmi. Digitální záznamy objektů ve 3D animaci bude možné sledovat na operačních systémech Android (od verze Android 7.0) a iOS (od verze iOS 10) a informace si přečíst v češtině a angličtině. Základní trasa počítá s osmi místy, která budou obsahovat nejen rozšířenou realitu, ale také interaktivní kvízy či zábavné animace.

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!