Na čem pracuje architekt a grafický designér Martin Hrdina a který brněnský interiér na něj při první návštěvě nejvíce zapůsobil? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Na čem teď pracujete, co chystáte?

Momentálně s kolegou Michalem Pavlíkem dohlížíme na realizaci nové hudební expozice v Lobkowiczkém paláci v Praze. Projekt řešíme už přibližně rok a teď s napětím sledujeme stavbu a těšíme se na vernisáž, která snad proběhne v dubnu. Dál pokračujeme na rozjetých projektech pro Mendelovo muzeum, Biologický ústav MU, nakladatelství MUNI Press, Muzeum romské kultury a Divadlo Husa na provázku.

Který brněnský interiér na vás při první návštěvě nejvíce zapůsobil?

Je to už starší vzpomínka, ale pamatuji si, že jsem byl nadšený z Café Blau od Atelieru RAW Tomáše Rusína a Ivana Wahly na Běhounské. Stěny kavárny byly obloženy podsvětlenými opaxity. Do té doby jsem u nás nikdy neviděl krásnější interiér kavárny. Je neuvěřitelná škoda pro Brno, že následní nájemci interiér zničili a cenné opaxity rozbili a vyhodili. Byla by to kultovka slavící letos 27 let.

Která budova v Brně by si podle vás zasloužila co nejdřív rekonstrukci?

Vrátil bych do původní podoby obě Zemanovy kavárny, Café Savoy, Bellevue a Café Museum.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Architekt a grafický designér Martin Hrdina: Vrátil bych do původní podoby obě Zemanovy kavárny

Na čem pracuje architekt a grafický designér Martin Hrdina a který brněnský interiér na něj při první návštěvě nejvíce zapůsobil? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Herec Jan Lepšík: Prozření mi přijde pro dnešní dobu důležité

Jak poslední měsíce vyplňuje čas ochuzený o hraní v divadle herec Jan Lepšík? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Lektorka a improvizátorka Barbara Herucová: Hraju s tím, co mám

Co by doporučila lidem, kterým chybí možnost zajít si na divadelní představení improvizátorka a lektorka Barbara Herucová? A co po pracovní stránce chystá na příští měsíce? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Historik umění Michal Konečný: Přemýšlíme nad průvodcem Brno normalizační

Které brněnské místo, o němž se moc nemluví, má podle historika umění Michala Konečného nejzajímavější historii? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Šéfdirigent souboru Czech Ensemble Baroque: Baroko promlouvá aktuální řečí

Co má šéfdirigent Roman Válek v plánu s Czech Ensemble Baroque na rok 2021? Čím je barokní hudba aktuální v dnešní době? A která alba či hudební projekty ho zaujaly v uplynulých měsících? Čtěte v krátkém rozhovoru.