Taky seriál Hlava Medúzy se natáčel v Brně a okolí © Česká televize

Sledujete nejnovější detektivku České televize Hlava Medúzy? A víte, že byla natáčena v Brně, stejně jako úspěšná detektivní série Labyrint nebo jeden z nejoblíbenějších seriálů Četnické humoresky? Filmy a seriály natáčené v Brně a jeho okolí mapuje filmový okruh na GOtoBRNO.cz.

Řada z vás již od 11. ledna usedá každé pondělí k televizním obrazovkám a spolu se čtveřicí kriminalistů, kterou v detektivce Hlava Medúzy režiséra Filipa Renče vede precizní a cílevědomá Karin v podání Jitky Čvančarové, řeší napínavé případy. Mnozí z vás si v této detektivce užívají také to, že poznávají nebo se snaží poznat brněnské lokace, ve kterých se seriál natáčel. Stejně jako tomu bylo v případě úspěšného seriálu Labyrint nebo u Četnických humoresek. Všechny se natáčely nejen v Brně, ale i v jeho okolí. A kde to bylo, zjistíte ve speciálním okruhu Poznej Brno a okolí ve filmech na turistickém portálu GOtoBRNO.cz. Seznámíte se tam s některými lokacemi a můžete se za nimi vypravit na procházku či na výlet. A co dalšího se v Brně natáčelo? Z nejnovějších filmů třeba Skleněný pokoj, to je samozřejmě slavná vila Tugendhat, nebo Veterán, který v Brně natáčel režisér Jan Hřebejk, či Modelář s Kryštofem Hádkem a Jiřím Mádlem v hlavních rolích. O vánočních svátcích jste určitě viděli třeba pohádky Hodinářův učeň nebo Sedmero krkavců… Nebo nový film Poslední aristokratka? I ty v okruhu najdete, natáčely se na jižní Moravě.

TIC

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Co se natáčelo v Brně?

Sledujete nejnovější detektivku České televize Hlava Medúzy? A víte, že byla natáčena v Brně, stejně jako úspěšná detektivní série Labyrint nebo jeden z nejoblíbenějších seriálů Četnické humoresky? Filmy a seriály natáčené v Brně a jeho okolí mapuje filmový okruh na GOtoBRNO.cz.

Na co se podívat v únoru?

Únorové filmové tipy jsou tady!

Navštivte kino z pohodlí svého oblíbeného ušáku!

Na návštěvu kinosálu a zhlédnutí nových snímků na velkém plátně si sice ještě chvíli počkáme, i tak ale můžete Kino Art navštívit právě teď, a to přímo ze svých obývacích pokojů! Kino se opět připojilo k projektu Moje kino LIVE, a tak se každý večer můžete těšit na speciální on-line projekci.

Za filmem zve Miloš Henkrich

Není pochyb, že situace v kinech a v audiovizuálním průmyslu z roku 2020 se výrazně promítne i do dalších let. Stručné shrnutí zisků/ztrát z loňska je také výhledem do roku 2021.

Moje kino LIVE: Léto 85

Francouzské pobřeží v Normandii, léto roku 1985. Z rádií a kazet znějí The Cure, Bananarama a Rod Stewart. Šestnáctiletý Alexis potkává staršího ​Davida. Začíná přátelství plné zážitků, nocí bez spánku a svobody… Než se vše osudově zvrtne a Alexis se stává hlavním podezřelým v policejním vyšetřování.