O výstavy ve FAIT GALLERY nepřijdete. Foto: Pocket media/Monika Hlaváčová

Až do dubna budou ve FAIT GALLERY k vidění tři výstavy, jejichž vernisáž proběhla v říjnu 2020. Jakmile to epidemiologická situace dovolí, návštěvníci budou moci zhlédnout výstavu Jiřího Kovandy O deset minut dřív, Karla Adamuse Minimální metafory a Tomáše Absolona RAFA MATA.

Jiří Kovanda, který dnes patří k nejznámějším českým konceptuálním umělcům, se ve svých raných akcích zabýval nejjednoduššími možnostmi nonverbální komunikace. Jeho instalace a intervence neinvazivně demonstrují proměny podob zcela běžných předmětů. Koncepce výstavy básníka, výtvarníka a autora vizuální poezie Karla Adamuse cílí zejména na část rozsáhlého souboru Minimálních metafor, u nichž se od roku 1974 výrazně prosadila konceptualizace jeho tvorby. Výstavní projekt RAFA MATA Karla Absolona tematizuje vztah vnitřní estetiky tenisu s vizuálními systémy korporátního tabákového průmyslu. Dva na první pohled přísně vzdálené světy rezonují skrze svou atraktivitu.

8/10 2020–10/4 2021

Jiří Kovanda/O deset minut dřív, Karel Adamus/Minimální metafory a Tomáš Absolon/RAFA MATA

FAIT GALLERY

Ve Vaňkovce 2, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vila Löw-Beer zve na virtuální prohlídku

Oblíbené programy pro rodiny s dětmi Vila dětem teď probíhají on-line. Letos jste si tak už mohli virtuálně prohlédnout část stálé expozice vily Löw-Beer věnovanou textilnímu průmyslu a rodině Löw-Beer nebo se dozvědět zajímavosti o jarních židovských svátcích. V dubnu vás čeká program s názvem Skryté poklady zahrady.

Muzeum romské kultury představí fotografie manželů Carretových

Deník života romských rodin. Tradice, řemesla, sváteční i všední chvíle – to vše zobrazuje nová výstava Muzea romské kultury Otisk cest. Fotografie Claude a Marie-José Carret. Třicet let manželé Carretovi navazují vztahy s Romy po celé Evropě a díky osobním poutům a přátelstvím vznikají přirozené fotografie každodenního života.

381 346 územních plánovačů on-line

381 346 je počet všech obyvatel Brna, kterých se týká návrh nového územního plánu. Je to i název výstavy kanceláře městského architekta v brněnském Urban centru. Výstava představuje devět horkých témat, jež rezonovala Brnem při veřejném projednávání návrhu. Nově ji můžete navštívit on-line na webu Urban centra.

I muzea a galerie nabízejí on-line program

Existuje několik způsobů, jak si v dnešní době užít umění. Tím prvním jsou on-line sbírky, které muzea a galerie nabízejí. Můžete se tak z pohodlí domova podívat třeba na digitalizovaný obraz Hlava Medusy, který se letos v březnu vrátil zpět do Moravské galerie v Brně.

Nejen do Letohrádku Mitrovských zve Petr Lukas

Po třech výstavních uzávěrách v loňském roce jsme v Letohrádku Mitrovských na Starém Brně doufali v otevření nové výstavy alespoň v měsíci březnu. Očekávání se bohužel nenaplnilo a dosud není ani zřejmé, kdy budeme moct návštěvníky znovu přivítat.