Brno je krásné ve všech ročních obdobích © Lenka Němcová

Už téměř každý Brňák ví, že oficiální turistický portál GOtoBRNO.cz tu zdaleka není jen pro turisty, ale i pro něj. Aktuálně se hodí například k vyhledávání cílů vašich procházek, které jsou teď víceméně to jediné, co můžeme dělat. Tak hurá a go to Brno!

Na informačním portálu najdete informace seřazené do pěti kategorií: Poznejte Brno, Ochutnejte Brno, Akce v Brně, Praktické informace a Fenomén Brno. Tipy na své výlety a procházky najdete v kategorii Poznejte Brno, kde si můžete z 28 poznávacích okruhů vybírat podle toho, co máte rádi. Pro fanoušky architektury, umění a historie jsou určeny okruhy věnované například funkcionalistické kolonii Nový dům, brněnské architektuře 20. a 21. století, brněnským sochám, divadlům, galeriím, kostelům a muzeím nebo technickým památkám či brněnskému výstavišti. Milovníci přírody si přijdou na své při virtuálním i fyzickém procházení brněnskými parky, geostezkou v centru Brna, naučnými stezkami nebo při procházce kolem brněnské přehrady. S portálem můžete také poznávat Brno hrou, Brno s dětmi či Brno plné vědy. Doporučujeme si také zkusit Brno projít jako turisté. Buď poznávat brněnské top cíle, nebo si projít velký a malý poznávací okruh. Ne vše, co je na webu popsáno, lze samozřejmě v době pandemických opatření navštívit, ale něco si můžete projít a poznávat nyní a něco si schovat na postpandemické časy.

TIC

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!