Foto: Muzeum romské kultury

Od začátku února mají zájemci možnost zhlédnout on-line komentovanou prohlídku výstavy Lavutara, která se nachází v Muzeu romské kultury v Brně. První částí komentované prohlídky diváky provází kurátor výstavy Zbyněk Andrš, druhou část pak komentuje ředitelka Muzea romské kultury Jana Horváthová.

Komentovaná prohlídka, 1. část

Komentovaná prohlídka, 2. část

Derniéra výstavy Lavutara

Muzeum romské kultury

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jádra & Tvary v podcastu

Na současnou popularitu podcastů reaguje Galerie TIC seriálem s názvem Jádra & Tvary. Jedná se o rozhovory vycházející z celoročního kurátorského projektu Šimona Kadlčáka. Ten se zabývá historií vitrínkových galerií v Brně, které „okupovaly“ místa, kde se obvykle umění nevystavuje, jako jsou výlohy, peněženka, skříň nebo batoh.

TMB na doma

Technické muzeum v Brně je sice v současné chvíli pro veřejnost uzavřeno, i přesto ale zůstává s veřejností v kontaktu, a to prostřednictvím on-line projektů. Mezi jeden z nich patří hravý program pro děti i dospělé s názvem TMB na doma.

Za uměním zve Martin Koplík

Psát v dnešní době pozvánku na kulturní akce je práce hodná sebevraha. Nicméně budeme doufat, že než vyjde březnový KAM, který právě držíte v ruce, tak se situace změní, a vy budete moci za kulturou opět vyrazit.

Laureáti Ceny Jindřicha Chalupeckého 2021

Společnost Jindřicha Chalupeckého, jejímž posláním je podporovat současné české umění a posilovat jeho roli ve společnosti i v rámci mezinárodního kontextu, uděluje Cenu Jindřicha Chalupeckého pro vizuální umělce do 35 let již od roku 1990.

Špilberk žije!

Přestože jsou v současné době interiéry Špilberku pro veřejnost uzavřeny, hrad nezahálí a nabízí způsoby, jak zůstat se svými návštěvníky nadále v kontaktu. Na stránce Špilberk virtuálně najdou zájemci virtuální prohlídky k výstavám, videa, interaktivní mapové aplikace a mnoho dalšího.